Başkent'te sosyal medya üzerinden örgütlenen binlerce kişi Ankara’da bu akşam 9 farklı noktada buluşma çağrısı yaptı.
Haberin Tarihi: Eylül 10 2013

Kızılay Meydanı göstericilerden boşaltıldı. Çevik Kuvvet meydana girip önlem aldı. Kızılay’da milli maçı izleyen bir çok vatandaş da gazdan etkilenerek mekanları terk etti.

Başkent’te sosyal medya üzerinden örgütlenen binlerce kişi Ankara’da bu akşam 9 farklı noktada buluşma çağrısı yaptı. Kızılay’a yürüyüş planlayan gösteriler nedeniyle Başkentte polis alarma geçti. Kızılay Meydanı’nda 3 bine yakın kalabalık toplandı. Eylemcilerin Bulvar Yolu’nu trafiğe kapatmaları üzerine polis uyarıda bulundu ardından da müdahale başladı.

İZMİR’DE TOMALI MÜDAHALE
İzmir’de Kıbrıs Şehitleri Caddesi’nden yürüyüşe geçen gruba polis Basmane Meydanı’nda müdahale etti. Polisin müdahalesiyle geri çekilen grup Gündoğdu Meydanı’nda bekleyişini sürdürüyor. Polis grupla arasına bariyer şu an kurup göstericilere müdahale etmeden bekliyor.

Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]POLİSTEN EYLEM MESAİSİ
Ankara Emniyet Müdürlüğü bünyesindeki tüm Çevik Kuvvet polisi mesaiye çağrıldı. Başta Güvenlik Şube olmak üzere birçok şubeden de destek alındı. Bir polis helikopteri de havadan denetim için hazır bekletiliyor.

TOPLANMA NOKTALARI
Sosyal medyada yapıla çağrıda “Kızılay Güvenpark Dikmen Ziraat Bankası Kavşağı Mamak Tuzluçayır Meydanı Batıkent Meydanı Keçiören Yunus Emre Direniş Parkı Seyranbağları Özgürlük Parkı Yüzüncüyıl Migros Önü Eryaman 3. Etap ve Anıtpark Milli Kütüphane önü” toplanma noktaları olarak gösterildi.

Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]
DÜNYADA DA ÇAĞRI

Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ] için bu akşam saatlerinde ABD’nin birçok kentinin yanı sıra Toronto ve Barselona’da da gösteriler düzenlenmesi planlanıyor. Sosyal medya üzerinden yapılan duyuruda gösterilerin Türk konsolosluklarının önünde ya da kent meydanlarında yapılacağı belirtildi.

Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]