Ahmet Atakan'ı anmak için sosyal medyadan yapılan çağrılar üzerine Gezi Parkı yeniden kapatıldı. Polis eylemcilere gaz ve TOMA'larla müdahale etti
Haberin Tarihi:
Eylül 10 2013

Hatay’da dün gece protesto sırasında hayatını kaybeden 22 yaşındaki Ahmet Atakan‘ı anmak için sosyal medyadan yapılan çağrılar üzerine Gezi Parkı kapatıldı polis Taksim çevresinde geniş güvenlik önlemleri aldı.

POLİSTEN SERT MÜDAHALE
Saat 19.00 sıralarında meydana çıkmak isteyen gruba polis müdahale etti. Polis göstericilere gaz bombası ile müdahalede bulundu.

Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]


Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]


HATAY’DA CENAZE SONRASI GERGİNLİK!
Antakya’da dün akşam Orta Doğu Teknik Üniversitesi’ndeki (Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]) eyleme destek için düzenlenen gösteride yaşamını yitiren 22 yaşındaki Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]’ın bugün öğleden sonra toprağa verilmesinin ardından olaylar çıktı.

Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]’ı polisin öldürdüğünü ileri sürerek yürüyüş yapan 1000 kişilik gruba polis tazyikli su ve gaz bombaları ile müdahale etti. Müdahale sırasında grubun arasında bulunan CHP milletvekilleri de tazyikli su ve gaz bombalarının hedefi oldu.

Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]


Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]’ın Çekmece Beldesi’ndeki cenaze töreninin ardından toplanan kalabalık grup Uğur Mumcu Meydanı’na doğru yürüyüşe geçti. Armutlu Mahallesi’nde toplanan ve Gündüz Caddesi boyunca yürüyen grubun önüne barikat kuran polis ’dağılın’ uyarısında bulundu. Grubun yürüyüşü sürdürmesi üzerine polis tazyikli su ve gaz bombası kullanarak kalabalığı dağıtmaya çalıştı.

Bu sırada yürüyen grubun arasında bulunan CHP Tunceli Milletvekili Hüseyin Aygün ile Hatay milletvekilleri Mevlüt Dudu Hasan Akgöl ve Refik Eryılmaz da tazyikli su ve gaz bombalarının arasında kaldı.

Adana Gaziantep Kahramanmaraş ve Osmaniye’den gelen ekiplerle de takviye edilen polisin tazyikli su gaz bombalarıyla müdahalesiyle yürüyüş yapan gruptakiler ara sokaklara dağıldı.

TAKSİM’DE GAZETECİLERE POLİS MÜDAHALESİ


Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]OLAYLAR YENİDEN BAŞLADI
Polisin sert müdahalesi karşısında ara sokaklara dağılan grup bir süre sonra yeniden toplandı. Gündüz Caddesi’nde polis müdahalesine karşı çöp konteynerleri ile barikat kuran grup araç lastiklerini ateşe verdi.

Polis göstericilerin yeniden yürüyüşe geçmesi ihtimali üzerine bölgede geniş güvenlik önlemleri aldı. Bu sırada polis yetkilileri ile bazı göstericiler ve milletvekilleri arasında sert tartışmalar oldu.

Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]