Haberin Tarihi:22 Ağustos 2013 Perşembe 10:56


Başkan Aziz Yıldırım kulüp yöneticileri ve Fenerbahçe'yi temsil eden hukukçuların katıldığı duruşmalar İsviçre'nin Lozan kentinde görülüyor. 21 Ağustos Çarşamba sabahı itibarıyla CAS ve Fenerbahçe temsilcileri bir araya geldi.

Tarihi duruşma Perşembe günü sona erecek. CAS’ın Fenerbahçe ve Beşiktaş ile ilgili davaların kararını 28 Ağustos Çarşamba günü açıklayacak.

Fenerbahce resmî internet sitesinden konuyla ilgili şu açıklamayı yayınlamıştı;

UEFA tarafından verilen Avrupa Kupaları’ndan 2 yıl men cezası ile ilgili CAS’a başvuran ve Şampiyonlar Ligi’ne katılım konusunda tedbir kararını kaldırtan Fenerbahçe Spor Kulübü davadaki haklılığını kanıtlamak için İsviçre’de 2 gün süresince hukuk mücadelesi verecek.

Merkezi Lozan kentinde bulunan Uluslararası Spor Tahkim Mahkemesi (CAS) Fenerbahçe dosyasıyla ilgili toplanıyor.

Biri Fenerbahçe biri UEFA tarafından seçilen toplam 3 CAS hakimi Fenerbahçe dosyasını tarafların ve tanıkların da katılımıyla ele alacak.

Fenerbahçe Spor Kulübü çalışmalarını bu süreçte Martens hukuk bürosu yetkilileriyle birlikte yürütürken Başkanımız Aziz Yıldırım ve yöneticilerimiz de Lozan’da bulunuyor.

İki gün sürecek duruşmalarda 20′nin üzerinde tanık da dinlenecek. Fenerbahçe Spor Kulübü’nün ve ilgili şahısların avukatları 2010-2011 sezonunda oynanan Gençlerbirliği – Fenerbahçe Fenerbahçe – İstanbul Büyükşehir Belediyesi Sivasspor – Fenerbahçe ve Fenerbahçe – Ankaragücü maçlarına ilişkin savunmaları yapacak ve o sezondaki farklı maçlara ilişkin sorular yöneltilmesi halinde de bu soruları yanıtlayacak.

Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]: haber3