Haberin Tarihi: 20 Ağustos 2013 15:38
İsrail Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Başbakan Erdoğan'ın "Mısır'daki darbenin arkasında İsrail var elimizde belgesi var" şeklindeki sözlerine yanıt verdi.

Başbakan Tayyip Erdoğan'ın bugün partisinin Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı'nda ortaya attığı "Mısır'da yaşanan gelişmelerin arkasında İsrail var" iddiasına İsrail'den yanıt geldi.

"YORUM YAPMAYA DEĞMEZ"

İsrail Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Yigal Palmor Associated Press haber ajansının konuyla ilgili bir sorusu üzerine "Bu üzerine yorum yapmaya değmeyecek o açıklamalardan biri" yanıtını verdi.

Palmor'un bu sözleri İsrail'in İstanbul Başkonsolosluğu tarafından yapılan yazılı açıklamayla kamuoyuna duyuruldu.

ERDOĞAN NE DEMİŞTİ?


Ak Parti Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı'nda konuşan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan Mısır'da yaşanan katliamla ilgili olarak ifadelere yer vermişti: "İşte şu anda Batı'nın demokrasi sandık değildir veya demokrasi sadece sandık değildir mantığı o zaman da işlendi ve şimdi bunu yine işlemek isteyenler var. Ama biz diyoruz ki demokrasinin yolu sandıktan geçer sandık milli iradenin ta kendisidir. Şu anda işte Mısır'da uygulanan da budur.

Mısır'da ne diyorlar 'demokrasi sandık değildir' arkasında neresi var İsrail var. Mısır'da darbenin arkasında İsrail var elimizde belgesi var."

Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]