Haberin Tarihi:
19.08.2013 14:47
Cemaat’in medyadaki kalemlerinden Bugün gazetesi Ankara Temsilcisi Adem Yavuz Arslan bugünkü köşesinde sözümüz ona Odatv’ye yanıt vermiş.

Ve basmış tehtidi: “Odatv'ciler hakkında yargıda gereğini yapacağım.”

Bundan hiç şüphemiz yok; zira Odatv’yi Silivri zindanına atmak için kurduğunuz büyük komployu artık tüm dünya biliyor.

Ama Arslan’ın aklından çıkarmaması gereken şu ki; Odatv’de gerçeğe tutkuyla bağlandığı için bedel ödemeye hazır gazeteciler çalışmaktadır. Cemaat’in perde arkasını yazdığımız için dün nasıl bedel ödediysek yarın da bedel ödemeye hazırız.

Okurlarımız hatırlar; Teğmen Mehmet Ali Çelebi’yle ilgili Adem Yavuz Arslan’ın tweetleri üzerine bir yazı yazdık.

Ne demişti Adem Yavuz Arslan tweetlerinde:
“Bütün gazetelerde teğmen Çelebi'nin teslim oluşu var. Öyle bir hava estiriliyor ki Teğmen terörle mücadele ettiği için hapis cazası aldı.
Kimse hava pilot bir teğmen'in radikal islamcı Hizbuttahrir Örgütü ile ne işin var dı onlarla neyin buluşmasını yapıyordun ?demiyor.

Teğmen diyor ki istihbarat almak için aralarına sızdım. Birincisi sen istihbaratçı değil pilotsun.ikincisi aldığın bilgileri üstlerine değil
Sivilde ne yaptığı tartışmalı kişilere götürüyorsun.vs vs.. Neyse davayı kamuoyunda kazanma planı işliyor yani..”

Biz de bu tweet’lerin üzerine Teğmen Çelebi’nin savunmasını sayfamıza taşıdık.
“Çalışkan gazeteci” Arslan bu yazımızdan oldukça "incinmiş" olmalı ki; bugünkü köşesinde “bakın ben araştırıyorum / okuyorum / delilli yazarım” imajının telaşıyla şöyle demiş:

“Odatv'ciler hakkında yargıda gereğini yapacağım. Ancak ben yine işin doğrusunu söyleme adına yazdıklarımla ilgili adresi göstereyim.

İstanbul 13.Ağır Ceza Mahkemesi'nin 30 Eylül 2010 tarihli 84.celsesine bakılırsa yazdıklarımın bizzat Teğmen Çelebi'nin ağzından çıktığı görülür.”
Gördünüz mü nasıl “tuş” etti bizi!

Sahi ne demişti Teğmen Çelebi o celsede?
“Teğmen diyor ki istihbarat almak için aralarına sızdım” sözü gerçekten de Adem Yavuz Arslan’ın dediği gibi “bizzat Teğmen Çelebi'nin ağzından” o celsede söylenmiş miydi?

Baştan yanıtı verelim: Hayır!
Teğmen Çelebi 73 sayfalık duruşma tutanağının hiçbir yerinde “istihbarat almak için aralarına sızdım” demiyor.
Üfürüyor Adem Yavuz Arslan!

“NEDEN BENİM VAZİFEM”
Bugün yazarı Arslan’ın Savcı Zekeriya Öz’ün “iddialarıyla” manipule ettiği meseleyi; Teğmen Çelebi birçok kez açığa çıkarmıştı. Bunu görmek için önce Teğmen Çelebi’nin 27 Eylül 2010 tarihli ön savunmasından bölümler okuyalım. Bakın nasıl yanıt veriyor Savcı Öz’ün dolayısıyla Adem Yavuz Arslan’ın iddialarına duruşma tutanağından öğrenelim:

“(…) Ankara’daki taksicilik yapan Süleyman Solmaz’ın taksisine Kızılay’dan Mamak’taki evime gitmek üzere bindim tesadüfen Kızılay’daki herhangi bir taksiye bindim o denk geldi. Eve giderken kendisi bana propaganda yapmaya başladı efendim Osmanlı hilafet kısasa kısas bu tür konular üzerinde konuştu. Daha sonra Hizbuttahrir adlı bir örgüt varlığından bahsederek Türkiye Cumhuriyeti’nin 100.yılını göremeyeceğini kararlı bir şekilde bana belirtti hatta ben buna gücünüz yeter mi dedim dünyanın 40 küsur ülkesinde faaliyet gösterdiklerini bunu mutlaka başaracaklarını ifade etti. Daha sonra aynı zamanda Atatürk'le ilgili düşmanca ifadeler kullanıyordu Deccal gibi bu tür söylemler klasik söylemler kullanıyordu. Hizbuttahrir’in ne demek olduğunu sordum bilmiyordu. Daha ismini dahi bilmediği bir örgütün propagandasını yapıyordu onun kandırılmış beyni yıkanmış bir Türk genci olduğuna karar verdim orada ve bunun arkasında acaba neler var onu merak ettim. Beyni yıkanmış sayıklatılan bir kişi olarak gördüm inmeden önce konuyla ilgili bende bazı söylemlerde bulunduğum içini sana dergi kitap getireyim dedi mutlaka istiyorum dedim. Türkiye Cumhuriyeti’ni bakalım 100.yılını görmeden nasıl yıkacaklarmış hangi propagandayla hangi dergilerle yıkacaklarmış öğrenmek istedim bunu yapmak benim görevim subay olarak görevim. İstedim dergileri efendim daha sonra güvenlik amacıyla evime değil evimin uzağında bir yerde indim evimi bilmez. Uzakta bir yerde indim sonra kendi çapımda bir test daha yaptım ona fazla para verdim hemen ayrıldım biraz yürüdükten sonra fazla para verdiğimi söyledi oradan onun aslında niyetinin bozuk olmadığını sadece kandırılan bir Türk çocuğu olduğuna karar verdim. Ve Türkiye Cumhuriyeti 100. yılını göremeyecek propagandasını yapan arkasındaki hoca namlı hainleri bulmak için harekete geçtim. Neden geçtiğimi biraz sonra anlatacağım yani bu olay Türkiye Cumhuriyeti’nde başkentinde Cumhuriyete 15 sene ömür biçenlerin bunu alenen söyleyenlerin yasadışı yayın dağıtarak millete zehir saçan mürtecilerin Mustafa Kemal direktifleri doğrultusunda püskürtülmesi ve kanun önüne getirilmesidir bu olayın özeti budur. Bir iradenin niteliğini belirleyebilmek için onu harekete geçirebilecek nedenleri iyi bilmek gerekir. Psikolog ve filozof William Chemis der ki; irade ideomotris bir enerjidir.Yani bir fikrin etkisi altında harekete geçer bir irade. İşte benim bu eylemi yapmaya iten beni bu eylemi yapmaya iten irade nedir ben şimdi size onu anlatacağım efendim. Neden benim vazifem olduğunu anlatacağım ama geri burası ilerisi aşağıya.1- Bu vazife benimdir çünkü ben Türk subayıyım Türk subayı olarak vazifem bu. 2- Türk yurttaşı olarak vazifem. 3- Türk genci olarak vazifem. (…)”

FOTOĞRAF ÇEKEREK Mİ SIZIYORUZ?
“(…) Şimdi olayın özüne geri dönelim şimdi orada yüzümü 2 kez gördüğünü söylüyor efendim 1.’sinde aracına müşteri olarak bindiğimde bu tesadüfen gelişen bir olay zaten 2.’sinde de 2 dakika görmüş. Ama bu 2 dakikadan neler çıkarıldığını biraz sonra ibretle göreceğiz efendim. Bir söz duymuştum bir salisenin önemini anlamak için Formula 1 pilotlarına sorun bir saniyenin önemini anlamak için basketbolculara sorun bir dakikanın önemini anlamak için de treni kaçırmış birisine sorun ki öyle bir söz duymuştum. 2 dakikanın önemine anlamak için de iddia makamına soracağız efendim bu 2 dakika çok önemli. Çünkü bu 2 dakika üzerinde fırtınalar koparıldı bütün iddianamelere Hizbuttahrir girdi bu 2 dakika neticesinde bu 2 dakikada neler oldu şimdi onu arz edeceğim efendim. 4-A iddianamede diyor ki; şüpheli Noyan Çalıkuşu ile birlikte katıldığı bir Hizbuttahrir terör örgütü toplantısında terör örgütü toplantısında cep telefonuyla resimler çektiği böylece şüpheli Mehmet Ali Çelebi’nin Süleyman Solmaz vasıtasıyla Hizbuttahrir terör örgütüne sızmış bulunduğu. Şimdi bir terör örgütü toplantısı var anladığımız kadarıyla ve bu toplantıda cep telefonuyla resimler çekilmiş ama resimler çekerek sızılmış. Bizim bildiğimiz sızma farklı olur bu konunun üstadı komutanımda buradadır sızma nasıl yapılır kendisi çok iyi bilmektedir. Telefonla fotoğraf çekerek mi sızma yapıyoruz biz? Yani bu 2 dakikalık görüşmede efendim ortaya çıkan durum şu ben 2 dakikada bu örgüte sızmışım kontrol edip Ergenekon terör örgütünün faaliyetleri doğrultusunda kullanmışım yönlendirmişim dolayısıyla Ergenekon terör örgütüne hizmet etmişim konunun özü bu 2 dakikada sızılıyor 2 dakikada kontrol ediliyor yönlendiriliyor bu örgüt tüm kopartılan yaygara bu işte 2 dakikanın önemini anlamak için savcılara sorun diye bu yüzden söylüyorum. Şimdi böyle terör örgütü mü olur efendim?2 dakikada sızma yapacaksınız sızma yaptığınız anı fotoğraflayacaksınız ve Ergenekon uydurma örgütüne hizmet edeceksiniz. Şimdi bu açıklanamaz bu olay açıklanamaz zaten iddianamede de bu itiraf var. 4-B’ye gelelim iddianame diyor ki bakınız çok ilginç; 4-B bir kısım örgüt mensuplarının da Ankara’da Hizbuttahrir örgütüne sızmaları bilinen terör yöntemleriyle açıklanamayacaktır. Hangi yöntemle açıklanacak efendim bilinen yöntemlerle açıklanamayacaksa. Yani şunun hukuki bir cümle olmadığını ben bile bilebiliyorum herhalde siz acı çekiyorsunuz şuan. Yani diyor ki rüzgarı hissetmiyorum ama esiyor. Beyaz bir duvarın karşısına geçiyoruz diyor ki bu sizin bilmediğiniz siyahtır aslında savcılık hukuk yaratamaz efendim kanun ne ise onu uygular. Bilenen yöntemlerle açıklanamayacaksa bu bunun terör yöntemi olmadığını gösterir zaten itiraf etmişler burada.(…)”

AMACIM ADALETE TESLİM ETMEKTİ
Evet Teğmen Mehmet Ali Çelebi Adem Yavuz Arslan’ın “Hizbuttahrir’e sızdı” iddiasına böyle yanıt veriyor. Elbette Arslan bu savunmayı görmezden geliyor öyle ya gazetecilik sadece iddiaları vermek onlara göre!
Devam edelim…

İşte bu da; Adem Yavuz Arslan’ın “kaynak” diye belirttiği 30 Eylül 2010 tarihli 84. celseden kayıtlar... Yukarıda verdiğimiz ön savunma sonrası çapraz sorgudan bir bölüm:

"(…) Cumhuriyet Savcısı Nihat Taşkın:”Dava dosyasından Hizbuttahrir terör örgütü üyesi olduğu iddia edilen Süleyman Solmaz ile aynı süreçte tanıştınız ve savunmanıza göre de.”

Sanık Mehmet Ali Çelebi:”Evet”

Cumhuriyet Savcısı Nihat Taşkın:”Kendi kendisi gerekse mensup olduğu iddia edilen terör örgütü adına delil toplamak amacıyla görüştüğünüz anlaşılıyor.”
Sanık Mehmet Ali Çelebi:”Evet”

Cumhuriyet Savcısı Nihat Taşkın:”Bir terör örgütü üyesi olduğunu bildiğiniz bir kişiyle tanışmak ve görüşmek.”

Sanık Mehmet Ali Çelebi:”Evet”
Cumhuriyet Savcısı Nihat Taşkın:”Bu daha nitelikli bir durum değil midir?”
Sanık Mehmet Ali Çelebi:”Tabi ki tabi ki.”

Cumhuriyet Savcısı Nihat Taşkın:”Kemal ve Neriman Aydın ile tanışmanızı üstlerinize derhal rapor ettiğinizde Hizbuttahrir terör örgütü üyesi olduğu iddia edilen Süleyman Solmaz ile tanışmanızı ve görüşmenizi neden üstlerinize bildirmediniz?”

Sanık Mehmet Ali Çelebi:”Evet bu haklı bir şüphe kendisi amacımızın Cumhuriyeti savunmak olduğunu en başından beri bu irademizin de sizce algılanmış olduğuna sevindim. Cumhuriyeti savunmak adına yaptığımız faaliyetlerdir. 2 aylık bir süreden bahsediyor Sayın Başkanım. Bunu ayrıntılı olarak anlatmıştım. Kendisiyle tanışmaya müteakip birincisi bunların kanunun pençesinden kurtaramayacak şekilde adalete teslim edilmesi benim amacımdı ben bunu kendime amaç olarak edindim. Bu amaçla delil işte kitap dergi CD almayı bekledim. Süleyman Solmaz’ın da bu işte sadece bir piyon olduğunu kandırılmış bir Türk genci olduğunu tekrarlıyorum önemli olan onun arkasındaki onun kulağına 100.yılını göremeyecek Türkiye Cumhuriyeti diyenleri tespit edebilmektedir. Benim gözümde. Benim gözümde bu tür mürtecilere maksimum zararı verebilmek önemlidir. Sadece onu bildirmek pek fazla anlam teşkil etmezdi. Bu nedenle bekledim 2 ay. Ha kendi arkadaşlarıma bahsettiğimi söylemiştim eğer gizlilik teşkil eden bir durum olsaydı kendi teğmen arkadaşlarıma da konuyu zaten açmazdım ayrıca eğer böyle örgütsel bir faaliyet içerisinde olsaydım mahkemenize bu olay yaşandıktan sonra tanık olma dilekçesi verme noktasından herhalde uzak olurum öyle bir cesaretim de olmazdı. Kendimize güvenimizin sonucudur bu. Bu basit bir Cumhuriyet müdafaasıdır ama dev anlamlar yüklenerek Cumhuriyeti yıkmak adına buraya cemaatlere sızmak olarak yazılmıştır sizin iddianız bu konuyla ilgili olarak cemaatlere sızmaktı. Şimdi bu noktaya gelmiş olmanıza seviniyorum Cumhuriyeti savunmak noktasına. Şunu söyleyebilirsiniz Sayın Başkan bana evet sen Cumhuriyeti savunmak adına bu işleri yapmışsın ancak şu hareketin Cumhuriyet kanunlara aykırı der ve o kanunu bana gösterirseniz Sayın Başkan bizim boynumuz kıldan incedir bu konuda. Arz ederim. (...)”

ARSLAN POLİS KOMPLOSUNU GİZLİYOR
Mesele aslında şu:

Teğmen Mehmet Ali Çelebi hakkındaki en önemli iddia telefonunda Hizbuttahrir örgütüne ait telefon numaralarının olmasıydı. Telefon defterindeki 139 kişinin numarası üzerinden Hizbuttahrir örgütü ile ilişkilendirilen Çelebi bu 139 numaranın telefonuna sadece 1 dakika 1 saniyede polisler tarafından yüklendiğini belgeledi.

Adli Emanet'teyken açıldığı ve yükleme yapıldığı TÜBİTAK raporuyla da belgelenen numaralar için İstanbul Emniyeti yüklemenin "sehven" yapıldığı açıklamasını yaptı.

Ardından söz konusu polislere soruşturma açıldı.
Polislere açılan "sehven" soruşturmasında 6 savcı değişti.

İki yıl süren soruşturmanın sonunda verilen kararda polis memurlarının görevi kötüye kullanmadığını belirten savcılık makamı; olayla ilgili takipsizlik kararı vererek o polisleri akladı.

Ama bununla kalmadı elbette.

25 yıl tutukluluktan sonra tahliye olan Teğmen Çelebi’ye kendisine komplo kuran polislerin peşini bırakmadığı ve yapılan komployu belgelemenin bedeli ödetildi; 16 yıl 6 ay hapis cezası verilerek tekrar cezaevine atıldı.

İşte Adem Yavuz Arslan bu gerçeği bu skandalı gizlemek için manipulasyon yapıyor. Kelime oyunlarıyla cımbızlamalarla asıl fotoğrafı karartmaya çalışıyor. Bunu yazan Odatv’yi de “yargıyla” tehdit ediyor.

Mehmet Ali Çelebi’nin tutuklanmadan önce Adliye girişinde hatırlattığı gibi Emile Zola ne güzel demiş:

Hakikat yürüyor onu hiçbir şey durduramayacaktır!

Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]