Haberin Tarihi: 15.08.2013 20:20

Dün Ahmet Taner Kışlalı'ydı bugün ise...

Siyaset Bilimci ve gazeteci Ahmet Taner Kışlalı Danıştay 2. Daire üyesi Mustafa Yücel Özbilgin Gümüşhane Barosu Başkanı Ali Günday… Akit Gazetesi’nin haberleriyle hedef gösterdiği bu isimler gazetede yayınlanan haberlerden kısa bir süre sonra düzenlenen saldırılarla katledildiler.

Akit Gazetesi şimdi de Gezi Parkı direnişine katılan ve destek veren siyasetçileri sanatçıları işadamlarını ve gazetecileri hedef gösteriyor. Gezi Parkı direnişinde eylemlere katılan veya yaptığı açıklamalarla direnişe destek veren isimleri liste halinde yayınlayan ve yaptığı haberlerle hedef gösteren Akit Gazetesi yıllardır sürdürdüğü hedef göstermeyi temel alan politikasından vazgeçmiyor.

Gezi eylemlerinde direnişe destek veren sanatçı Mehmet Ali Alabora için yayınlanan “Babası da tescilli terörist” başlıklı haberi yayınlayan Akit gazetesi hem Mehmet Ali Alabora’yı hem de babası Mustafa Alabora’yı terörist ilan ederek hedef gösterdi.

Akit sanatçı Suzan Aksoy için de “TRT Beslemesi Silivri Tahrikçisi” başlıklı bir haber yayınladı ve Aksoy’u “Türkiye düşmanı” olarak niteledi.

DAHA ÖNCE DE BİRÇOK AYDINI HEDEF GÖSTERMİŞTİ
Akit Gazetesi Vakit Gazetesi olarak yayın hayatını sürdürdüğü dönemde Türkiye için değerli ve önemli olan isimleri hedef gösteren haberler yaptı ve bu haber sonrasında gazetenin hedef gösterdiği isimler suikaste uğrayarak öldürüldü.

Gümüşhane Barosu Başkanı Ali Günday 26 Temmuz 1995 tarihinde bürosuna İzzet Kıraç tarafından düzenlenen silahlı saldırı sonucu hayatını kaybetti. Ölümünden önce türbanlı avukatların Baro’ya girmesini engellediği gerekçe gösterilerek Akit Gazetesi tarafından yayınlanan haberlerle hedef gösterilmişti.
Siyaset Bilimci ve gazeteci Ahmet Taner Kışlalı 21 Ekim 1999 tarihinde evinin önünde düzenlenen bombalı saldırı sonucu hayatını kaybetti. Akit Gazetesi o dönemde Ahmet Taner Kışlalı hakkında “Halkı Köpeğe Benzetti” başlığı “Zorba Kemalist gemiyi azıya aldı” spotuyla yayınlanan haberde Kışlalı’nın fotoğrafının üzerine çarpı işareti koyarak haber yayınladı.

Danıştay 2. Dairesi’ne 17 Mayıs 2006 tarihinde Alparslan Arslan tarafından gerçekleştirilen silahlı saldırıda Danıştay 2. Daire üyesi Mustafa Yücel Özbilgin öldü 4 üye ise yaralandı. Akit Gazetesi Danıştay’ın türban ile ilgili aldığı bir karar sonrası işte o üyeler diyerek Danıştay üyelerinin fotoğraflarını yayınlayarak haber yaptı.

Aynı Akit gazetesi bugün ise bu hedef göstermeleri Türkiye’deki başka aydınlar üzerinden tekrar ediyor.

Açıkça oyuncuları aydınları eli kanlı katillerin hedef tahtasına sokuyor.

Peki sonra ne oluyor?
Aynı Akit’in yazarları Başbakan Erdoğan’ın gazetecilerle birlikte yaptığı gezilerde en önde yer alıyor.


Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]