Etiketlenen üyelerin listesi

 1. #1
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Standart AKP'ye oy vermeyiz
  Haberin Tarihi: 12.08.2013 10:11

  AKP'ye oy vermeyiz

  AKP – Cemaat kavgasının yansımaları bugün birçok Zaman yazarının köşesine sirayet etmiş durumda. Zaman yayın yönetmeni Ekrem Dumanlı bugünkü köşesinde Cemaat’in AKP’ye oy vermeme ihtimalinden söz ederken Ali Ünal “Cemaatler iktidarları ve siyasi partileri eskiterek varlıklarını devam ettirecekler” diye yazdı. Ali Bulaç “eğer cemaatler de vergi verip oy kullanıyorsa karar süreçleri üzerinde etkili olmak isteyebilirler bu bir haktır.” derken; A. Turan Alkan ise Mehmet Barlas’a gönderme yaparak “Her devirde muktedirlere yakın durmakla mâruf bir şahıs” dedi.

  İşte Zaman yazarlarının köşelerinden ilgili bölümler:

  EKREM DUMANLI:
  “AK Partili olduğunu iddia ve genç olduklarını beyan eden bazı sanal kişiler Zaman ve camia aleyhine internette kampanya düzenliyor. Bu arkadaşlar Türkiye sevdasını ya anlamamışlar yahut maskeli iletişim sayesinde birileri onların adını kullanıyor. Üstelik bu saldırgan tavırlarıyla büyük bir camiayı kendilerine karşı tepkili hale getiriyorlar.

  Herkes hata yapabilir; ama hataların en büyüğü duygudaşlık yaptığın kişileri gücendirmektir. Bir gün kalkar sorarlar: Ülke menfaati için PKK'yla bile uzlaşma zemini ararken kardeşlerinizi niye sürekli rencide ediyorsunuz!

  Çok komik bir iddia deyip geçeceğim ama onlarca keredir yazıp söylüyorlar. Güya cemaat içinde anket yapmışlar da büyük bir çoğunluk “Kim ne derse desin oyum AK Parti'ye…” demiş. Bunu uyduranların niyeti önde görünenleri itibarsızlaştırmak olmasa gülüp geçmek lazım. Bu tür uyduruk operasyonlar kitleyi kenetler anketçilerin ağır bir tokat yemesine sebebiyet verir. Hiç gerek yok böyle palavralara. Hem hiç endişe etmeyin zamanla sular durulur gerçek dostlar dönemsel şövalyelerden ayrışır...”

  ALİ ÜNAL:
  “O bakımdan cemaatler tarikatlar en has ve gevşek dokulu sivil toplum kuruluşları olduğu gibi varlıklarını Kıyamet’e kadar sürdürecek ve İslâm’ın on dört asırlık tarihinde yüzlerce iktidarı ve siyasî partileri eskittikleri gibi yine yüzlerce iktidarı ve siyasî partileri eskiterek varlıklarını devam ettireceklerdir.”

  ALİ BULAÇ:
  “Kıta Avrupası’nın siyasi telakkisine göre teşekkül etmiş muhafazakar partilerin ılımlı veya sert laikliği referans alan diğer partiler gibi cemaatleri neden demokratik karar süreçleri dışına çıkarmaya çalıştıkları önemli bir sorudur. Kesinlikle bundan bir cemaatin “yürütmeye ortak” olmasını kastetmiyorum ama herhangi bir baskı ve çıkar grubu ya da stk gibi eğer cemaatler de vergi verip oy kullanıyorsa karar süreçleri üzerinde etkili olmak isteyebilirler bu bir haktır.”

  A. TURAN ALKAN:
  “Her devirde muktedirlere yakın durmakla mâruf bir şahıs son günlerde mâhiyet ve sebebine pek akıl ermemekle birlikte Hizmet hareketine dahle yönelik ilginç şeyler söylemeye başladı.

  Müstakil’ül efkâr bir yerde durarak samimi görüşünü belirtmiş olsa şüphesiz daha fazla ciddiyeti hak ederdi; böyle yapmıyor yine muktedirlerin sâyesi altında bulunduğu yerden kendince hoşluklar sergiliyor; fıkralar nükteler naklederek zaman zaman vecde gelip sosyolojik fetvâlar veriyor.”


  Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]

  Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]

  Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]

  Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]

  Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]

  Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]
  Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]

 2. #2
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Standart

  Cok garipler.. İkisi de dini savunuyorlar emellerine erisemeyince birbirlerinin de kuyusunu kazmadan edemiyorlar. Dini siyasete alet etmenin rezilligini yasarken olan bize oluyor iste.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Bu Konu için Etiketler

Bookmarks

Bookmarks

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •  

Giriş