Haberin Tarihi: 12.08.2013 19:39
BDP eski Van İl Başkanı Yakup Ataş İl Başkanlığı yaptığı sırada Yeni Akit’te çıkan “BDP’li il başkanının bir başka BDP’linin evli kızı ile ilişki yaşadığı ortaya çıktı!” şeklindeki haberler nedeniyle gazete aleyhine 200 Bin TL’lik tazminat davası açtı.

Barış ve Demokrasi Partisi (BDP) eski İl Başkanı olan ve şu anda KCK davası kapsamında Van F Tipi Cezaevinde tutuklu bulunan Yakup Ataş'ın avukatı Turan Ece tarafından Van Asliye Hukuk Mahkemesi'nde açılan tazminat davasında Ataş'ın BDP Van İl Başkanlığını yürüttüğü bir dönemde bilinçli bir şekilde iftira habere maruz bırakıldığı belirtildi.

"TOPLUMA ZİNACI OLARAK LANSE ETTİRİLDİM"
BDP Eski Van İl Başkanı Yakup Ataş da mahkemeye sunduğu dilekçesinde "Kendi fikirlerini legal bir siyasal partide savunmaya çalışan insan biri olarak zinacı olarak topluma lanse ettirildim. Bakmakla yükümlü olduğum annem ve kız kardeşim şu an ne durumda onlar için ne yapabilirim diye düşünüyorken annemin sağlığı ve evlenip maruz kaldığı şiddetten dolayı boşanmış kız kardeşimin hayatına derman olmaya çalışıyorken; şu an bu insanlar benim mağduriyetimin giderilmesi için olmayan imkanları ile çabalamaktadır. Toplumsal sıkıntıları sürekli düşünen ve kendi bulunduğu noktada çare olmaya çalışan biri olarak kendime yakın toplumsal siyasal ve toplumsal cinsiyet eşitsizliklerine dayalı hassas biri olarak sürdürdüğüm yaşamımda kadın ya da erkek ayrımı yapmadan yaşamaya özen gösterdim. Bu konuda feminist okumalara varan eşitlikçi yaklaşımlarım toplumun her kesimi tarafından bilinmektedir. Ayrıca yıllarca İHD üyesi olarak toplumda haksızlığa uğrayan her kadın erkek ya da cinsel yönelimi başka olan insanlara hizmet etmeye çalıştım. Ancak bu yalan ve iftira haber ile tüm bu özellikleri ile hayatı tam tersi aksettirilmeye çalışan biri konumuna düşürülmek istendim" ifadelerini kullandı. (Kaynak: Fırat Haber Ajansı)


Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]