Haberin Tarihi: 12.08.2013 19:14
İkisi de Ergenekon davası konusunda yaptıkları servis ve yalan haberlerle 2007 sonrası ünlendiler. Ergenekon davasının bitmesiyle de AKP-Cemaat kavgasının “yansımasıyla” kavgaya tutuştular.

Biri eski “gazeteci” bugün AKP milletvekili Şamil Tayyar…

Diğeri “bavulcu” Taraf yazarı Mehmet Baransu…
AKP milletvekili Şamil Tayyar ile Taraf yazarı Mehmet Baransu twitter üzerinden sert bir polemiğe girdi. Karşılıklı atışmalar Yurt gazetesinin gündeme getirdiği “Başbakan’ın hastaneye kaldırıldığı” iddialı habere ilişkin Şamil Tayyar’ın yazdığı şu tweetle başladı:

“Daha önce Taraf başbakana 2 ay ömür biçmişti 2 yıl geçti şimdi Aydınlık filmi sarıp 2 ay ömrü var dedi! Şerefsizlikte yarışıyorlar!”

Polemik sonrasında Taraf yazarı Baransu; “Sayın vekil Şamil Tayyar kendisine verdiğim cevaplar üzerine takibi bırakmış. DM atayım derken fark ettim. Ankara zehirlenmesi bu olsa gerek” diye yazdı.

İşte twitter’da yaşanan o polemik:

Şamil Tayyar: Daha önce Taraf başbakana 2 ay ömür biçmişti 2 yıl geçti şimdi Aydınlık filmi sarıp 2 ay ömrü var dedi! Şerefsizlikte yarışıyorlar!

Mehmet Baransu: Taraf değil Stratfor ömür biçmişti. Bilgiyi Başbakanın halen danışmanı olan kişi vermişti. Şerefsiz danışman mı demek istedin

Şamil Tayyar: Kim haber yaptı nerde yayınlandı?

Mehmet Baransu: Taraf WikiLeaks’in gündeme getirdiği belgeyi verip Erdoğan'ın doktorunun açıklamasını aynı gün verdi.

Şamil Tayyar: Hiç farketmez iddia sahibi de yalanı yayan da günaha ortaktır!

Mehmet Baransu: Yalanı yayan sizin danışmanınız. Dünyanın her yerinde bu haberdir. İletişim fakültesinde gazetecilere bu öğretilir.

Şamil Tayyar: Bana gazetecilik öğretme o faslı geçelim boyunu aşar!

Mehmet Baransu: Abi senin gazeteciliğin boyu kaç santimdi. Ölçeceğim de ne kadar büyük olduğunu merak ettim

Mehmet Baransu: Taraf'a şerefsizlik suçlamasında bulunan Şamil Tayyar bu haberi bir kez daha okumalı. Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]

Şamil Tayyar: Haberin kaynağını yakın dostun iyi tanır! Bir ayağı orda bir ayağı burda! Ayrıca bir kaynağa dayandırmak yalanı doğru yaparmı

Mehmet Baransu: Valla benim ve tüm Ankara'nın bildiği kalın kafalı birinin bu bilgiyi Amerikalılar verdiği. AK Partili kalın kafalının

Mehmet Baransu: Yakın dosttan kastın Emre Uslu ise inan sen bana ondan daha yakınsın abi. İnanmazsan Hakan Fidan'a sor!

Şamil Tayyar: İster danışman olsun ister gazeteci insan hayatına dayalı böylesine hassas konuda yalana bel bağlamak insanlık dışıdır.

Mehmet Baransu: Niyet okuma seninkisi abi. Başlığı eleştir buna tirazım olamaz ama bu haberdir dünyanın her yerinde.

Şamil Tayyar: Hakan Fidan'ı pek tanımam ama Ali Fuat Yılmazer'e sorarım!

Mehmet Baransu: Abi hayatımda üç kez görüştüm. İkisi hanefi avcının kitabından sonra biri de bir yıl önce tesadüfen cafede.

Mehmet Baransu: Ama sen benden daha fazla görüşmüş olmalısın diye düşünüyorum. Çok şükür görüşmelerimle ilgili saklayacak bir durum yok.

Şamil Tayyar: Bırakalım başbakanı herhangi biri Allah korusun misal çocuğunla ilgili böyle bir haber okusan ne hissedersin?

Mehmet Baransu: Abi buna hiçbir itirazım yok. Veriliş biçimini eleştir. Ama bu haber verilir. Ben olsam farklı verirdim.

Şamil Tayyar: Bir insana ömür biçen hiç bir yalan asla gazetecilik değildir! Rabbim sana bu konuda empati yapma talihsizliği yaşatmasın SON

Mehmet Baransu: Abi Allah kimseye yaşatmasın. Ama şerefsizlik demeden önce bence asıl bunu Amerikalılar veren şerefsizi bulmak görev değil mi

Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]