Etiketlenen üyelerin listesi

 1. #1
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Standart Devletten Ne Kadar Alacak
  Haberin Tarihi:
  09.08.2013 10:40

  Devletten ne kadar alacak

  Ergenekon davası kararında ağır hapis cezasının yanında yüklü miktarda para cezası da kesildi. Şahin Ateşoğlu Ergenekon'da sanıklara verilen adli para cezalarını topladı.

  Ortaya çıkan toplam rakamın 2 milyon 233 bin 712 TL olduğu tespit edildi. Evlerdeki aramalarda el konulan paralar da ayrı bir hesap konusu...

  Ancak mahkeme tahliyesini verdiği Osman Yıldırım'a para cezasında da "kıyak" geçti.

  Tuncay Özkan'a günlük 90 TL'den Doğu Perinçek'e 60 TL'den Osman Yıldırım'a ise 20 TL'den adli para cezası kesildi. Üstelik Osman Yıldırım'a 24 ay taksitle ödeme kolaylığı getirildi. Her ne kadar Yıldırım'a ceza kesilmiş olsa da Yıldırım devletten alacaklı çıkıyor.

  Bilindiği gibi gizli tanık koruma yasası kapsamında Osman Yıldırım'a estetik ameliyat yapılacak. Devlet daha önce de birçok gizli tanığa estetik ameliyat yaptırmış maddi desteh vermiş hatta iş kurmalarını sağlamıştı.

  Aralarında Ergenekon'un da bulunduğu önemli terör soruşturmalarında tanıklık yapan 5 kişiye saç ekimi yapılmış ektirilen saçlarına rağmen deşifre olacak gizli tanıklara ikinci aşamada estetik ameliyat yaptırılması gündeme gelmişti.

  İKİ KİŞİYE İŞ KURULDU
  Daha önce yeni kimlik verilen ve başka şehre yerleştirilen iki gizli tanığın da iş kurması sağlandı. Mart ayında medyaya yansıyan rapora göre 39 gizli tanığın ikamet ettikleri yerler değiştirildi. 66 gizli tanığa ise daha önceki ekonomik ve sosyal statülerine göre maddi yardım yapıldı.

  Osman Yıldırım'ın da bu imkanlardan faydalanacağını söyleyebiliriz.
  Ergenekon davasında beraat edenlerin avukatlık masrafları Hazine’den ödenecek. Beraat kararları kesinleşirse sanıklar devlet aleyhine tazminat istemli dava da açacak. Dava açmaya hak kazananlar arasında Alparslan Arslan'ın liderim dediği Süleyman Esen ve Savcıların 'Osmanım' diye seslendiği Osman Yıldırım da bulunuyor.

  TAZMİNAT ALABİLİRLER
  Cumhuriyet'ten İlhan Taşçı'nın haberine göre Osman Yıldırım Ali Yiğit ve Danıştay saldırısının tetikçisi Alparslan Arslan’ın “liderim” dediği Süleyman Esen devletten tazminat alabilecek. Üstelik avukatlık masrafları da hazineden karşılanacak.

  İlhan Taşçı'nın haberi şöyle:
  "Ergenekon soruşturmasının 2007 Haziran’ında başlamasının dayanağı olan el bombaları gecekondusunda “bulunan” sanıklardan Ali Yiğit beraat ederken devletten 2 bin 640 lira alacaklı çıktı. Danıştay tetikçisi Alparslan Arslan’ın “liderim” dediği Süleyman Esen ve “şeyhim” dediği Salih Kunter’in avukatlık masrafları da Hazine’den karşılanacak. Haklarında beraat kararı verilen aralarında Osman Yıldırım’ın da bulunduğu sanıklar hükümlerin kesinleşmesinin ardından “haksız yere tutuklu” kaldıkları ve “kazanç yitirdikleri” gerekçesiyle devlet aleyhine tazminat istemli dava da açabilecekler. İşi olanların aylık gelirleri işsiz olanların tazminat istemleri ise asgari ücret üzerinden faiziyle hesaplanacak.

  Operasyon onun evinde başladı
  2007 Haziranı’nda Ümraniye’de bir gecekondunun çatısında bulunan 27 el bombası üzerine Ergenekon soruşturması başlatılmıştı.

  Ergenekon dosyasının ana delilini oluşturan bombaların bulunduğu evde yaşayan Ali Yiğit de tutuklanmıştı.

  13. Ağır Ceza Mahkemesi Ali Yiğit hakkında beraat kararı verirken “Sanığın tazminat haklarının bulunduğunun kendisine bildirilmesine kendisini vekil ile temsil ettiren sanığa hüküm tarihi itibarıyla yürürlükte bulunan Avukatlık Asgari Ücret Tarifesi gereğince belirlenen 2 bin 640 lira maktu ücreti vekâletin Hazine’den alınarak sanığa verilmesine” de hükmetti.
  Lider de alacaklı

  Danıştay saldırısının tetikçisi Alparslan Arslan’ın “liderim” dediği ve gazetemize yönelik saldırılarda kullanılan bombaları aldığını işaret ettiği isim olan Süleyman Esen Ankara 11. Ağır Ceza Mahkemesi’nde “Cebir ve şiddet kullanarak Türkiye Cumhuriyeti Anayasası’nı ortadan kaldırmaya ve yerine başka düzen getirmek amacıyla kurulan silahlı suç örgütüne üye olmak patlayıcı madde bulundurmak taşımak suçlarından” 10 yıl hapis cezasına çarptırılmıştı.

  Ancak İstanbul’daki yargılamalardan sonra Esen bu suçlardan beraat etti. Mahkeme beraat kararıyla birlikte Esen için de avukatlık masraflarının Hazine’den karşılanmasına karar verdi.

  Şeyhin parası da Hazine’den
  Alparslan Arslan’ın “dini sohbetlerine” katıldığını söylediği ve “şeyhim” dediği Salih Kunter de beraat etti. Böylece Kunter’in avukatlık masraflarını da Hazine ödeyecek.

  İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi Yiğit Esen ve Kunter’in de aralarında bulunduğu toplam 23 kişi hakkında avukatlık masraflarının devlet tarafından ödenmesine karar verdi.

  Haklarında beraat kararı verilen sanıklara ilişkin ise mahkeme “tazminat hakları bulunduğunun kendisine bildirilmesine” hükmetti. Yargıtay’daki temyiz aşamasından sonra kararların kesinleşmesi durumunda tutuklu kalıp beraat eden sanıklar yönünden tazminat istemli dava açmaları gündeme gelebilecek.

  “Haksız tutuklama ve kazanç kaybı” gerekçesiyle açılacak davalarda tazminat oranları kişilerin aylık kazançlarına göre hesaplanıyor. Aylık kazançları tutuklu kaldıkları sürelerle çarpılarak elde edilen tutara günlük faiz de uygulanıyor. İşsiz olan kişiler açısından ise asgari ücret üzerinden tazminat hesaplaması yapılıyor.

  Ankara 12. Ağır Ceza Mahkemesi’nde “Anayasal düzeni ortadan kaldırmaya teşebbüs” suçundan müebbet hapse mahkûm olan ancak İstanbul’da beraat eden Osman Yıldırım da hakkındaki kararın Yargıtay’da kesinleşmesi durumunda “haksız tutukluluk” nedeniyle hak kaybına uğradığı gerekçesiyle devlet aleyhine tazminat isteminde bulunabilecek. Yıldırım işsiz olduğu için açacağı olası bir davada tazminat için asgari ücret esas alınacak."


  Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]
  OkyanusunKalbi and Sürmenaj like this.

 2. #2
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Standart

  Cumhuriyet gazetesini bombala öz yeğenini pazarla ablanı öldür danıştay cinayetini azmettir laikliğe karşı olup şeriat devleti kuracağını söyle...

  Saymakla bitmeyen en aşağı 500 aşkın suç işle..Ama verilen para cezası takside bağlansın bir de estetik yaptırıp baştan yaratılsın.

  ''ÇÜŞ!'' demekten başka birşey diyemiyorum.


Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Bu Konu için Etiketler

Bookmarks

Bookmarks

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •  

Giriş