Etiketlenen üyelerin listesi

 1. #1
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Standart O Zaman Başbakan Da Terörist

  Haberin Tarihi: 09.08.2013 10:59
  Ergenekon davasıyla ilgili en kapsamlı rapora imza atan İngiliz araştırmacı gazeteci Gareth Jenkins Ergenekon Davası’nda mahkemenin sanıklara bu kadar uzun cezalar vererek “güç gösterisi” yaptığını savunarak “Sanıkların beş yıl önceden suçlu olduğuna zaten karar verilmişti.

  Tayyip Erdoğan iki sene boyunca Başbuğ’la çok yakın çalıştı. Mahkemeye göre Başbuğ bir teröristti. Demek ki Başbakan da teröristti” değerlendirmesinde bulundu.

  Amerikanın Sesi’nden Alparslan Esmer'e konuşan Jenkins bütün iddianameleri okuduğunu hiçbir kanıt olmadığını söyledi ve "zaten her ceza fazla olacaktı" dedi. Bazı cezaların yaşlı sanıkların ömrünü geçtiğini söylerken "mahkeme güç gösterisi yapıyor kanıt yoksa bile biz çok uzun cezalar verebiliriz mesajı verdi 60-70 yaşında bir adama 110 sene ceza vermenin hiçbir anlamı yok" dedi.

  Jenkins Esmer'in "darbe girişimi cezalandırıldı mı" sorusuna "Ergenekon diye bir örgüt yok hayali bir örgüt yaratılmış bir örgüt" ifadesini kullandı.

  Jenkins "Ümraniye bombaları Haziran 2007'de bulundu Zekeriya Öz Ekim 2007'de Emniyet'ten bütün siyasi dosyaları istedi o zaman bu yönde el bombalarından başka hiçbir kanıt yoktu ki. Demek ki savcılar karar verdiler biz bir şey yaratacağız ve her şeyi buna bağlamaya çalışacağız" dedi.

  "MİT bütün terör örgütlerini takip ediyor. Ama hiçbir zaman MİT Ergenekon için mahkemeye başvurmadı. Savcının örgüt iddiasına MİT bile inanmıyor" ifadelerini kullanan Jenkins "zaten hiçkimse inanmıyor" dedi.

  Yargılama yöntemini de eleştiren Jenkins "bu kararın ardından Fethullah Gülen hareketinden birkaç kişi var" dedi. "Türkiye'de durum çok garip. 24 yıldır buradayım ne Türkiye'de ne Dünya'da böyle bir şey gördüm. PKK rahat rahat dolaşıyor ona karşı savaşanlar tutuklu." ifadelerini kullanan Jenkins "askerlerde moral sıfır hem de güven yok" dedi. Askerlerin Balyoz kararlarını gördükten sonra seminerlere katılmak istemediğini söyleyen Jenkins

  "bir asker başka bir askerle konuşamıyor" dedi. Jenkins askerlerin üst düzeye yükselmek dahi istemediğini söyledi. Jenkins "yarın bir savaş olursa bir felaket göreceğiz. Bu şartlarda kim asker olmak ister kim komutan olmak ister" ifadelerini kullandı.

  “DEMEK Kİ BAŞBAKAN DA TERÖRİSTTİ”
  20 yıldır Türkiye’de yaşayan İngiliz araştırmacı Gareth Jenkins’in değerlendirmelerine de yer verilen haberde Jenkins’in 5 bin sayfayı geçen Ergenekon iddianamesini okuduğu ve dört yıl önce “Gerçekle Fantezi Arasında: Türkiye’nin Ergenekon Soruşturması” adlı raporu kaleme aldığı hatırlatılarak şöyle devam edildi:

  “Ergenekon diye bir örgüt olmadığını savunan Jenkins ‘Sanıkların beş yıl önceden suçlu olduğuna zaten karar verilmişti’ diyor. Mahkemenin sanıklara bu kadar uzun cezalar vererek ‘güç gösterisi’ yaptığını söyleyen Jenkins gerçek bir darbe olan 12 Eylül için 80 sayfalık iddianame hazırlanırken ‘hayali örgüt’ diye tanımladığı Ergenekon için yapılan soruşturmada binlerce sayfalık iddianame hazırlandığına dikkati çekiyor.

  Başbakan Erdoğan’ın da Ergenekon diye bir terör örgütünün varlığına ve eski Genelkurmay Başkanı İlker Başbuğ’un terör örgütü lideri olduğuna inanmadığını söyleyen İngiliz uzman şu yorumda bulunuyor: ‘Tayyip Erdoğan iki sene boyunca Başbuğ’la çok yakın çalıştı. Mahkemeye göre Başbuğ bir teröristti. Demek ki Başbakan da teröristti. Bütün devlet sırlarını gizli şeyleri paylaştı ve beraber çalıştığı adamın bir terörist olduğunun farkında değildi.”

  Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]
  OkyanusunKalbi, Bunu Beğendi.

 2. #2
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Standart

  Yazıya katıldığım noktalar var. Katıldığım noktalardan birisi şu;
  İlker Başbuğ bakanlar kurulunun teklifiyle AKP tarafından atanmıştır şeref madalyaları almıştır. Hem atadığın hem de birlikte görev yaptığın halde terörist diyorsan haksızlıktır. Bu bir.

  İkincisi ve benim için asıl önemli olan da PKK'nın rahatça Türkiye'de dolaşması ve askerlerin yargılanması..Acaba savaş çıksa askerlerimiz yanımızda olacak mı? TSK'nın itibarı kalmamışken böyle adaletsizlikler silsilesinde askerlerimiz vatanı İstiklal ve Cumhuriyetini korumak ister mi?

  Ama herşeye rağmen gözlemledikleri mantığıma uygun olsa da şu elin ecnebilerinin ülkemizde olan bitene yorum yapmalarını hazmedemiyorum. Bizimkiler uyusun da büyüsün (ninni) Elin ecnebilerini iç işlerimize karıştırsınlar..

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Bu Konu için Etiketler

Bookmarks

Bookmarks

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •  

Giriş