Haberin Tarihi: 09.08.2013 16:49

Koş Ahmet koş AKP'ye koş dizilerde rollere koş

Ağustos ayına girilmesiyle birlikte televizyon dünyası canlanmaya başladı. Yeni sezona bir çok kanal yeni dizi ya da farklı projelerle başlayacak.

Ancak televizyon kanalları projelerine dahil edecekleri oyuncular için eskisinden farklı bir kıstas daha ekledi: Gezi eylemlerine destek vermemiş ya da AKP’ye karşı bir beyanatta bulunmamış olmak. Tabi ki tek gerekçe bu değil devam eden projeler var. Ancak kanallar iktidara yanaşma ters düşmeme kaygısıyla bunları da görmezlikten gelemiyorlar.

Kimi sanatçılar Gezi eylemleri sonrasında hedef getirilip polis operasyonlarına uğrarken kimileri ise Başbakan Erdoğan’ın elini öpüp “padişahım çok yaşa” söylemleriyle bir proje kapma yarışında.

O DA HER ŞARTTA “İKTİDAR” DEDİ “AK SANATÇI” OLDU
Oyuncu Ahmet Yenilmez daha önce verdiği beyanatlarla Gezi eylemlerine karşı olduğunu dillendirmişti. Ancak bu kez öyle bir söz söyledi ki komplo teorisyenlerine dahi dudak uçuklattı. Yenilmez "Gezi Parkı'nda neden Muhteşem Süleyman rolünü oynayan biri gitti? Bu olaylar Mısır'a da aksetsin diye çünkü orada da diziler seyrediliyordu. Bunu kimse görmüyor" dedi.

Halit Ergenç’in Gezi eylemlerine destek vermesinin altında aslında olaylar Mısır yatıyormuş!

Sanatçıların bu tip çıkışlarının sürekli karşısında olan Ahmet Yenilmez “sanat camiasında yalnızlaştırıldığınızı düşünüyor musunuz” şeklindeki soruya ise şöyle yanıt veriyor:

“Beni yalnızlaştırmaya bunların gücü yetmez. Benim kavgam onlarla Gezi Parkında başlamadı Gezi Parkı'yla kavganın farkında olamayanların kavgası başladı. Ben feryad ediyordum 'Kavgam var kavgam var' diye kulaklarını tıkıyorlardı.”
Peki Ahmet Yenilmez’in “kavga”sı kime karşı?

BBP’DEN ADAY MHP’YE KARŞI AKP’YE DESTEK
Daha önce Büyük Birlik Partisi’nden milletvekili adayı olan Ahmet Yenilmez MHP’ye de çok sert eleştirilerde bulunmuştu.

MHP için daha CNN Türk’teki Enver Aysever’in programında “MHP bugün ülkücü hareketi temsil etmiyor” diyen Yenilmez AKP-PKK arasındaki müzakereleri de desteklemiş ve Habertürk gazetesine verdiği röportajda Abdullah Öcalan’la görüşülmesini doğrulamıştı.

Yenilmez bununla da yetinmeyip süreçle ilgili geçmiş politikaları sorumlu tutmuş “Ne yapayım böyle bir kaderle karşılaştık. Ve bu süreçten sonra bu devleti bu milleti Abdullah Öcalan’la muhatap yapanlar yargılanmalı. Bu süreci bu hale gelmeden önce halletmeyenler yargılanmalı. ‘Üç beş çapulcu’ denildiği dönemde üç beş çapulcuyu halletmeyenler yargılanmalı.” demişti.

PKK’nın ilk eylemleri sırasında “bunlar üç beş baldırı çıplak” diyen kişi dönemin Başbakan’ı Turgut Özal’dı. Yani Yenilmez AKP’nin sahip çıktığı Turgut Özal’ın da yargılanması gerektiğini ima etti.

Ne diyelim...

İşte Ahmet Eğilmez’in “kavgam” dediği bu.

Yorum sizin…


Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]