Haberin Tarihi: 06.08.2013 13:53
Polis ev aramalarında neye dikkat etti

İstanbul’da ünlülere yapılan narkotik operasyonunda gözaltına ünlülerin çoğunun Gezi Parkı eylemlerine destek veren isimler olması dikkat çekiyor.

İstanbul’da dün gerçekleştirilen narkotik operasyonunda 48 ünlü gözaltına alındı. Kenan İmirzalıoğlu Şahin Yılmaz Eray Özbal Ersin Korkut Sarp Apak Nehir Erdoğan Hakan Yılmaz İlker Aksum Engin Günaydın Gökçe Özyol Murat Yıldırım Burçin Terzioğlu Engin Altan Düzyatan Özge Özpirinçci ve Mehmet Erdem gibi isimlerin gözaltına alınmasında dikkat çeken bir durum var. Bu isimlerden çoğu Gezi Parkı eylemlerine destek vermiş ve katılmıştı.

Daha önce Sanatçı Tarkan da Allianoi konusunda Doğa Derneği'ne destek vermiş ve HES’lere karşı çıkarak hükümet ile ters düşmüştü.

SİYASET KAYGILARINDAN UZAK SÜRDÜRÜLMELİDİR
Eski Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay da sosyal medyada bu konuyla ilgili olarak "Terörle mücadelenin kaçınılmaz ayaklarından biri desilah ve uyuşturucu ile savaşmaktır. Güvenliğin bu alana ilgisi olumlu gelişmedir;ama uyuşturucu ile mücadele ticari kaynağa yönelmekle sonuç alır. Kullanıcılıkla suçlananların teşhiri sadece gösteridirmagazindirayıptır!Ayrıcazamanlamaya gündem değiştirmekişileştirmeye de siyasal tavrın cezalandırılması gibi gölge düşerse toplumda ters etki de yapabilir.O nedenleuyuşturucu ve silah ticareti ile mücadelemagazin ve siyaset kaygılarından uzaktam ciddiyetle sürdürülerse her açıdan doğru olur.Bu alanlarda mücadele eden güvenlik birimlerinin emeğine teşekkür ederken konuların kamuya yansımasının önemine de dikkat çekmek isterim." dedi.

Odatv'nin edindiği bilgilere göre; evlerdeki kask ve gaz maskeleri polisin özel ilgisine mazhar oldu.
GEZİ PARKI EYLEMLERİNE NASIL DESTEK VERMİŞLERDİ ?

Sarp Apak Özge Özpirinççi Nehir Erdoğan; Gezi Parkı eylemleri süresince sosyal medyadan paylaşımlar yaptı ve Gezi Parkı’na giderek destek vermişti.

Kenan İmirzalıoğlu; Gezi Parkı’na gitti ve direnişçilere destek vermişti.

İlker Aksum; ise Gezi Parkı eylemleri sürerken “Halklar hak edildiği gibi yönetilirler. Beyoğlu kaç sezondur AKP’ye oy veriyor bilmiyorum ama buyurun işte. Diyecek bir şey yok. Bu gidişin sonu iyi görünmüyor” demişti.


Kaynak: Twitter- Mustafa Hoş
Nehir Erdoğan; #şiddetidurdurun tagini yazarak Twitter'da bu fotoğrafı paylaşmıştı.

Özge Özpirinççi; Gezi Parkı yardım duvarının fotoğrafını paylaşmıştı.Kenan İmirzalıoğlu; Gezi Parkı'na giderek destek olmuştu.Sarp Apak; Twitter'da Ihlamur'da son durum yazarak bu fotoğrafı paylaştı.
Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]