Haberin Tarihi
: 07.08.2013 17:47

Gezi Parkı eylemleri sırasında Eskişehir’de polis ve siviller tarafından dövülerek öldürülen Ali İsmail Korkmaz’in soruşturmasında 4 polis 4 sivil gözaltına alındı. Gözaltına alınanlardan 1 polis 3 sivil çıkarıldıkları mahkeme tutuklandı.

Peki cemaatin yayın organı Zaman gazetesi bu haberi hangi başlıkla duyurdu.

Ergenekon ve benzeri operasyonlar sırasında ölçü tanımayan abartmanın hangi boyutlara kadar ulaşabileceği konusunda sınırları zorlayan cemaatin yayın organı Zaman Ali İsmail’i öldürenler için “Ali İsmail Korkmaz'ı döven 4 kişi tutuklandı” dedi.

Ali İsmail’i öldürenler için “döven” diyen Zaman tutuklananlardan birinin polis olmasının bilinmesine rağmen polis kelimesini kullanmak yerine “kamu görevlisi” dedi.

BİZ BU DİLİ NEREDEN TANIYORUZ
Cemaat 90’lı yıllarda faili meçhul cinayetleri işleyen isimlerle de çok yakın ilişkileri vardı.

Bugün ise o isimlerden bazıları gitti yerine yeni isimler geldi. Tek değişmeyen gerçek ise cemaatin bu isimlerle kurduğu ilişki ağı.

Ali İsmail’in polis saldırı ile öldüğü bilinirken Zaman gazetesinin “Eskişehir'de Gezi Parkı eylemleri sırasında 5-6 kişinin sopalı saldırısı sonucu öldüğü iddia edilen üniversiteli Ali İsmail Korkmaz” şeklinde haberini vermesi polisleri kamuoyunun gözünden kaçırma çabaları 90’lı yıllardaki faili meçhul ruhuna tam da uygun bir dil…

Eeee…
Ne diyorduk; yeni derin devlet…
Kaynak: Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]