Etiketlenen üyelerin listesi

 1. #1
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Standart Bu yasa geçerse Öcalan tahliye edilebilir
  Haberin Tarihi: 04.08.2013 13:45

  Abdullah Öcalanın yakın dostu ve şırdaşı olarak bilinen Muhammed Amin Penjweni ilginç açıklamalarda bulundu. 24 Ağustosta yapılacak olan Kürt Ulusal Konferansı fikrinin Öcalana ait olduğunu belirtirken PKKyı konferansın lokomotifi olarak niteleyen Penjweni barış sürecinin Öcalana verdiği sözleri tutmayan Türkiyenin tutumu nedeniyle bitebileceğini öne sürdü. Penjweni hasta olan tutukluların tahliye edilmesini öngören bir yasanın TBMMden geçmesi durumunda Öcalanın da "tahliye edilebileceğini iddia etmekle birlikte Ancak böyle bir şeyin zor olacağını düşünüyorum dedi.


  Suriyede kaldığı yıllarda yakın bir dostluk kurduğu Öcalanın sık sık İmralıdan kendisine selam gönderdiği bazı konularda danışılmasını istediği belirtilen Muhammed Amin Penjweni Erbilde yayımlanan Rudaw gazetesi ile yaptığı geniş mülakatta Abdullah Öcalan ve PKK ile ilgili birçok konuyu değerlendirdi.

  KÜRT ULUSAL KONFERANSI ÖCALANIN FİKRİ

  Muhammed Amin Penjweni Kürt Ulusal Konferansı fikrinin nasıl oluştuğunu anlattığı mülakat sırasında 1980 yılında Bekaadan ayrılmaya zorlanan Filistin Kurtuluş Harekatının Tunusta Filistin Ulusal Konseyini oluşturmasının Öcalanı etkilendiğini o zamandan beri Öcalanın Kürtler için de Ulusal Konferansı önerdiğini kaydetti.

  Konferans fikrinin PKK ile KDP arasında ciddi olarak ele alındığını ve İdris Barzaninin 1983 yılında Şamda Öcalanı ziyaret ettiğinde imzalanan anlaşmanın dokuz maddelik anlaşmada bir konferansın düzenlenmesinin öngörüldüğünü anlatan Penjweni Bu defa ise PKK konunun ciddi olarak görüşülmesini sağladı. Diyebilirim ki PKK konuyu hayata geçirdi. PKK bu konferans için lokomotif oldu sözlerini kullandı.

  Rudawnun konferans konusunda Türkiye İran ve Suriyenin bilgilendirilmesine dikkat çekmesi üzerine Penjweni şu savları dile getirdi:

  Aslında Türkiye İran ve Suriyeyi bilgilendirmeye gerek yoktu. Ancak (Kürt) partilerin bazıları bu ülkelerle ilişkileri göz önünde tutmak istiyorlar. Ancak bu ülkeler benzer bir şey ister ise Kürtlere danışır mı?. Hepimiz biliyoruz ki Kürdistanda Türk İranlı Suriyeli ABDli ve diğer ülkelerin gizli teşkilatları faaliyet gösteriyor.

  BAYIK BARIŞ SÜRECİNİ YIKMAZ AMA TÜRKİYE YIKABİLİR

  Muhammed Amin Penjweni Türkiye ile PKK arasında çatışmaların en yoğun düzeye ulaştığı 1992 yılında Celal Talabani Mülazim Ömer ve Kemal Burkayın Suriyeye giderek Öcalandan çatışmaları durdurmasını istediklerini ancak Öcalanın bu talebi reddettiğni de anlattığı mülakat sırasında diğer bir sorunun karşısında PKK liderliğine Cemil Bayıkın getirilmesini de değerlendirirken bu göreve layıktır. Karayılan lider iken Bayıka danışmadan karar vermezdi dedi.

  Bu arada Bayık sert bir lider olduğu için Türkiye ile barış sürecinin başarısızlığa uğrayabileceği görüşünü paylaşmadığını söylerken barış sürecini yıkmaz. Ancak Türkiye yıkabilir. Çünkü Türkiye Öcalana verdiği sözleri yerine getirmedi. İfade etmek isterim ki Öcalana yakın olduğum için inanıyorum ki Türkiyenin sözleri bu yılda yerine getirilmezse eğer barış süreci bitecek şeklinde konuştu.

  ÖCALAN TAHLİYE OLUR MU?

  Muhammed Amin Penjweni Öcalan serbest bırakılacak mı? yönündeki bir soruyu yanıtlarken de TBMMde hasta tutukluların salı verilmesini öngören yasal düzenlemelerin önerildiğini belirterek Bu yasa geçerse eğer Öcalan da tahliye edilebilir. Ancak böyle bir şey zor olacağını düşünüyorum dedi.

  Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]

 2. #2
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Standart

  Suçsuz askerlere gazetecilere müebbeti verdiler Öcalan serbest olursa terkederim Türkiyeyi..

 3. #3
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Standart

  Öcalan'ın serbest kalacağı herkesin malumu oldu artık.Tüm çalışmalar bu evrenin zemin etütü kıvamında ilerliyor.Asıl mesele milletvekili olup olmayacağı
  Ziyaretçilere, Gizli İçerik!

  ▌│█│║▌█ ██║▌║█ │█║▌│
  T ü r kB u d u n Ziyaretçilere, Gizli İçerik! ö k ü n !

 4. #4
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Standart

  Yasadan ergenekon suçluları da yararlanabilir mi muamma..

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Bu Konu için Etiketler

Bookmarks

Bookmarks

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •  

Giriş