Haberin Tarihi: 01 Ağustos 2013 Perşembe - 15:09

Beşiktaş Teknik Direktörü Slaven Bilic düzenlediği basın toplantısında yeni sezon hazırlıkları hakkında açıklamalarda bulundu. Hırvat teknik adamın açıklamalarından satırbaşları şöyle:

'TRANSFERLERDEN MEMNUNUM'

“Yapılan transferlerden memnunum. Bazı oyuncular kamp çalışmalarının sonuna doğru aramıza katıldı ama tempoları beni mutlu etti. Güçlendirmeyi planladığımız bir pozisyon daha olabilir. Sol bek pozisyonunda iyi oyunculara sahibiz ama güçlendirmekte yarar var.”

“Transferlerde tek başıma karar almıyorum. Transfer yaparken kadro dengelerine dikkat etmek gerekiyor. Kiralamak da bir seçenek olabilir. Bizim temel amacımız takımın iskeletini Türk oyunculardan kurmak. Bunun nedeni hem yabancılarla ilgili sınırlama hem de takımın kimliğine daha uygun düşeceğine inanmam.”

'ALMEIDA REKABET İÇİNDE OLACAK'

“Almeida çok iyi bir oyuncu. Sözleşmesiyle ilgili yapılması gerekenleri yetkililer yapıyorlar. Kamp boyunca gösterdiği performans ve tavır beni mutlu etti. Kendisiyle birkaç kez görüştüm ve olumlu geri dönüşler aldım. Diğer hücumcularla rekabet içinde olacak.”

“Eneramo’yu izledim referanslar aldım ve bu doğrultuda olumlu fikirler edindim. Mali olarak da uygundu. Takıma katkı sağlayacağını düşünürek transfer ettik. Kalbiyle ilgili bir sıkıntısı olduğu söylendi ama doktorlar bu konuda yeşil ışık yaktı. Dizinde rahatsızlığı vardı tedavi süreci devam ediyor. Kısa zamanda iyi duruma gelecek ve rekabete katılacak.”

"PERFORMANS BENİ MEMNUN ETTİ"

“Transfer görüşmeleri zaman alıyor. Takımın oyun biçimini öğrenmesi yeni gelen oyuncular için zaman alır ama transferlerimiz yetenekli oyuncular kısa zamanda yeni takımlarına adapte olacaklardır. Dünyada bu tarz durumlar çoğu takımın başına gelmekte. Alışma süresini kısaltmak bizlerin görevi.”

“Kadroyla ilgili değerlendirmeyi dönüşte yapacağız. Birkaç oyuncu kiralık olarak gidebilir. Karara varmadık. Sakat oyuncular ve sakatlıktan dönen oyuncuların durumları bu konuda belirleyici olacak.”

“Futbolcularımın saha içindeki performansları beni çoğu zaman mutlu etti. Fiziksel ve taktik olarak mutlu oldum hücum yönünde oynarken birtakım sorunlar yaşadık ama bu konuda önemli mesafe aldığımızı düşünüyorum. Rakipler için tehlike seviyemizi artırmalıyız.”

'KARARIMI HENÜZ VERMEDİM'

“Kaptanlıkla ilgili kararımı henüz vermedim. Gözlem yapmam gerektiğini söyledim. Kaptan olacak oyuncu ilk 11’de sürekli yer almalı bana göre. Bu konuyla ilgili toplantı yapacağım ve ondan sonra kararımı oyuncularımı duyaracağım. Takım içindeki düzeni belirleyip sezona başlayacağız.”

“Muhammed’in gayretinden memnunum. Vücut diline bakınca özgüveninin yerine geldiği görülüyor. Sıkı çalışıyor ve kendisini geliştiriyor. Uzun bir lig oynayacağız geniş bir oyuncu grubuna ihtiyacımız olacak. Muhammed de bu grubun içinde yer alacak.”

“Fernandes iyi bir profesyonel. Kamp dönemi boyunca iyi çalıştı. Bir maç ve birkaç antrenman kaçırdı. Daha iyisini yapabilir arkadaşları ona saygı duyuyor. Takım üzerinde otoritesi var. Bizim ana oyuncularımızdan birisi.”

“Geçtiğimiz sezon çok gol yedik. Bunun birkaç nedeni vardı. Geçen sene hücumda gösterdiğimiz performansı kaybetmeden takım savunmasını düzene koymalıyız. Bu kamp döneminde bu düşünceyi yerleştirmeye başladığımıza inanıyorum.”

Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]: sporx