Haberin Tarihi:
01 Ağustos 2013 Perşembe - 15:55

Galatasaray'ın Hollandalı yıldızı Sneijder basın mensuplarının sorularını yanıtlarken TFF'ye yabancı sınırlaması nedeniyle bir göndermede de bulundu.

Galatasaray'ın yıldız oyuncusu Wesley Sneijder katıldığı bir tanıtımda basın mensuplarının sorularını da yanıtladı.

Sneijder yeni sezon öncesi beklentilerinden bahsederken sorulan bir soru üzerine Türkiye Futbol Federasyonu'na da göndermede bulundu.

Yıldız oyuncu Süper Lig'in başlamasını heyecanlı beklediğini söylerken ''He rşey çok güzel gidiyor. Çok önemli bir turnuvaya katılacağız. Arsenal ve Porto gibi iki güçlü takımla daha maç yapacağız. Bu bizim için iyi bir şey. Ardından Süper Kupa ve lig var. Şuan oldukça iyi durumdayız'' ifadelerini kullandı.

HEDEF EN AZINDAN ÇEYREK FİNAL

Bu sezonki hedeflerinden de bahseden Sneijder en azından geçen yılki başarıyı yakalamaları gerektiğini ''Tabi ki en azından geçen yılki çeyrek final başarısını tekrar etmemiz gerekiyor. Belki daha fazlasını da yapabiliriz. Güçkü takımlara karşı nasıl oynayabileceğimizi ikinci maçta gösermiştik. En azından bunu tekrar etmeliyiz'' dedi.

MİLLİ TAKIM YORUMU

Hollanda Milli Takımı kadrosuna alınmaması da hatırlatılan oyuncu bu soruyla karşılaşmayı beklediğini itiraf etti ve ''Bu hocanın kararı. Ben yine çalışmaya devam ediyorum ve takımıma odaklanıyorum. Fenerbahçe maçı bizim için önemli. Sonuçta bir derbi mücadelesi ve taraftarımız için kazanmamız gerekiyor'' açıklamasında bulundu.

TFF'YE YABANCI SINIRLAMASI GÖNDERMESİ !

Son olarak Sneijder Galatasaray'da birlikte oynamak istediği bir yıldız isim var mı sorusu üzerine Türkiye Futbol Federasyonu'nun aldığı yabancı kararına göndermede bulunarak ''Bunun bir Türk oyuncu olması lazım çünkü yabancı oyuncu sayısı kısıtlaması nedeniyle yabancı sayımızın 6 olması gerekiyor'' ifadelerini kullandı.

Sneijder takım içerisinde iki ya da tek forvet oynamalarının kendisini etkilemediğini ve kendi oyununa baktığını da sözlerine ekledi.

Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]sporx