Etiketlenen üyelerin listesi

 1. #1
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Standart Kürdistan’ın ikinci parçası da tamam!

  Kürdistan’ın ikinci parçası da tamam!
  Haberin Tarihi:
  18/07/2013 - 21:52:48

  ABD’nin 100 yıllık “4 ayaklı Kürdistan” planı işliyor! Irak işgal edilerek parçalandı ve kuzeyi Barzani’ye teslim edildi. İç savaş çıkarılan Suriye’nin kuzeyi terörist PKK’nın uzantısı PYD’ye bırakıldı. Paniğe kapılan Ankara ise BM’den medet umuyor...


  ABD ve İngiltere’nin “4 ayaklı Kürdistan” planı Irak’tan sonra Suriye’nin kuzeyinin de Kürtlere teslim edilmesiyle adım adım hayata geçiriliyor. Irak daha önce işgal edilerek parçalanmış ve ülkenin kuzeyi peşmerge reisi Barzani’ye teslim edilmişti. İç savaş çıkarılan Suriye’nin kuzeyi ise terörist PKK’nın uzantısı PYD’ye bırakıldı. PYD bugün özerklik ilanına hazırlanırken sıra Türkiye ve İran’a geldi. Böylece Büyük Ortadoğu Projesi (BOP) kapsamında çizilen harita PKK’nn Suriye’nin kuzeyine yerleştirilmesiyle hayat bulmuş oluyor. ABD’nin Irak’a 1990’da ilk müdahalesiyle ortaya çıkan Çekiç Güç ile Irak’ın kuzeyinde bir Kürt oluşumuyla başlayan süreç bugün yeni bir aşamaya geçti. Suriye’nin kuzeyinde bugün “devlet” kuracak olan Kürtler böylece Kürdistan’ı oluşturacak bölgedeki ikinci parçayı da elde etmiş olacak.

  Ankara bölgedeki gelişmeleri internetten takip edip TSK yaptığı açıklamalarla halkı bilgilendirirken Cumhurbaşkanı Abdullah Gül Başbakan Tayyip Erdoğan ve Genelkurmay Başkanı Necdet Özel’le bir araya geldi. 3’lü zirvede terör örgütü PKK ile yürütülen süreç ve Suriye’nin kuzeyinde oluşturulan özerk yapı tartışıldı.


  Bugün “özerk”ler


  PYD bölgeye tamamen hakim olduklarını belirtirken devlete ait kurum ve kuruluşlara el konulduğu ileri sürüldü. Türkiye sınırındaki karakolları ele geçiren YPG binalara PKK’nın bez parçaları asarken Türkiye’nin baskısı sonucu sınırdaki mevzileri boşaltıp geri çekildi. Milliyet’in haberine göre Ceylanpınar’ın karşısındaki sınır kesiminin büyük bölümü ve sınır kapısını elegeçiren PYD hükümetin uyarısı üzerine kapının denetimini “Halk Meclisi” ne bırakarak geri çekildi. Suriye sınırında PYD ile bölgedeki gruplar arasındaki çatışma ortamı devleti “kısmen” alarm durumuna geçirirken TSK da sınırdaki hareketliliği yakın izlemeye aldı.

  Ceylanpınar tedirgin

  Suriye’nin Haseke kentine bağlı Ra’sulayn ilçesindeki çatışmalar gece ve gün boyu devam ederken silah sesleri Ceylanpınar’da da duyuldu. Belediye hoparlöründen vatandaşların mecbur kalmadıkça dışarıya çıkmamaları ve pencerelerden uzak durmaları yönünde anonslar yapıldı. Önceki gün Ceylanpınar’a ulaşan kurşunlarla 17 yaşındaki Mahsun Ertuğrul hayatını kaybetmiş ağır yaralı 15 yaşındaki Ahmet Gündüz Ankara’ya sevk edilmişti.

  Erdoğan “izin vermeyiz” demişti

  Başbakan Tayyip Erdoğan geçtiğimiz yıl aynaı günlerde Kamışlı ve Afrin’i kuşatan yapıya izin verilmeyeceğini belirterek “Kuzeyde oluşacak bir yapılanma bizim için terör yapılanmasıdır. Oraya müdahale etmek en tabii hakkımızdır” demişti. Suriye’nin Kuzey’inde terör örgütü PKK ile bağlantılı yeni oluşuma ilişkin sert mesajlar veren Erdoğan “Buradaki yapılanma oradaki Kürtlerin yapılanması olarak değerlendirilemez. O PKK ile PYD’nin yapılanmasıdır ki bu da bizim hassas dengelerimiz arasında yer alacaktır. Burada bu oluşuma kalkıp da eyvallah edecek halimiz yok. Türkiye’de malum medya ’orada Kürdistan devleti kuruldu’veya ’Kuzey’de bir Kürt devleti’filan gibi hemen bunu yazmaya başladılar. Bizim PKK ile PYD’nin oradaki işbirliğine sıcak bakmamız mümkün değil” demişti.

  ABD’nin 100 yıllık planında sona doğru

  ABD’nin 100 yıllık “Büyük Kürdistan” planı adım adım hayata geçiriliyor. ABD’nin 28. Başkanı Thomas W. Wilson’ın 1920’de Paris Barış Konferansı’na sunulmak üzere Türkiye’nin de parçalanmasını öngören “Büyük Kürdistan” senaryosu bugünkü gelişmelerin de başlangıcını oluşturuyor. Wilson’un Dışişleri Bakanlığı’nın Kafkasya Bölümü’ne Türkiye’yi “Ermenistan Lazistan Kürdistan ve diğer etnik parçalar” şeklinde dörde bölen bir harita yaptırdığı ortaya çıkmıştı.

  Türkiye hedefte

  ABD Başkanı Wilson’ın 1920 tarihli haritası Türkiye’nin kuzeydoğusunu Ermenilere güneydoğusunu Kürtlere bırakıyordu. Bu çerçevede Türkiye Irak İran ve Suriye’den koparılacak “Büyük Kürdistan” için işe Irak’tan başlanacaktı. Bunun için önce Molla Barzani devreye sokulmuştu. Mesud Barzani’nin babası Mustafa Molla Barzani’nin “İkinci hedefimiz Türkiye’dir” sözleri 1966’da Yeni İstanbul gazetesine manşet olmuştu. Babasının hayalinin peşinden giden peşmerge reisi Mesud Barzani’nin ABD desteğiyle Irak’ı ele geçirmesinden sonra ne yapacağı da 16 Temmuz 2010’da YENİÇAĞ gazetesinin manşettinden duyurulmuştu. Barzani Irak İran Suriye ve Türkiye’den toprak alarak büyük Kürdistan’ı kuracağını söylemişti. İşte bu çerçevede ABD’nin 100 yıllık planı için önce Irak’ta özerk bir bölge oluşturuldu bugün de Suriye’nin kuzeyinde PYD liderliğindeki Kürtler özerklik ilanına hazırlanıyor. Bütün bunların ardından sıra Türkiye ve İran’a gelecek. Bunlar tamamlandığında ABD’nin 100 yıllık planı hayata geçirilmiş olacak.

  Uçuşa yasak bölge istediler

  ABD Dışişleri Bakanı John Kerry Ürdün Dışişleri Bakanı Nasir Cudeh ile Suriyeli sığınmacıların kaldığı en büyük kamp olan Zateri Kampı’na ziyarette bulundu. Kerry ziyaretinde Suriyeli sığınmacıların temsilcileriyle yaklaşık 40 dakika görüştü. Suriyeli sığınmacılar Kerry’den Suriye’de “uçuşa yasak bölge” ilan edilmesini tampon bölge ve insani yardım koridorları oluşturulmasını talep etti. Sığınmacılardan Deralı Cemalet Ebu el-Hariri’nin “Uçuşa yasak bölgeiçin size yalvarıyoruz” şeklindeki sözlerine Kerry şöyle karşılık verdi: “Değerlendirmemiz altında birçok alternatif var. Bunun o kadar kolay olmasını isterdik. Bildiğiniz gibi 12 yıldır 2 ülkede savaşıyoruz ayrıca Suriye muhalefetine silah sağlamak gibi bir çok alanda yardım yapmaya çalışıyoruz. Yeni şeyler yapıyoruz. Uçuşa yasak bölgeyi de değerlendiriyoruz ancak bu söylendiği kadar kolay değil.” Görüşmenin ardından basın açıklaması yapan Kerry sığınmacıların endişelerini anladığını belirterek ABD’nin Suriyelilere insani yardım sağlayan en büyük ülke olduğunu iddia etti. Kerry “Sanırım dünyanın Suriye’ye karşı uzak durmasından ötürü sığınmacılar perişan ve kızgın. Ben de onların durumunda olsaydım nereden olursa olsun yardım arayışında olurdum. Onların bu sorunlardan kaynaklanan istek ve hayal kırıklıklarını anlıyorum” diye konuştu.

  Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]


  “Laiklik asla dinsizlik olmadığı gibi sahte dindarlık ve büyücülükle mücadele kapısını açtığı için gerçek dindarlığın gelişmesi imkanını temin etmiştir.”

  Mustafa Kemal ATATÜRK


 2. #2
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Standart

  Yapılan plan adım adım uygulanmaktaüstelik önleri açılarak devlet eliylehiçbir sıkıntı çıkmadan karşılarına.Tanrı Türk'ü korusun gerisini hükümet koruyor zaten.
  Ziyaretçilere, Gizli İçerik!

  ▌│█│║▌█ ██║▌║█ │█║▌│
  T ü r kB u d u n Ziyaretçilere, Gizli İçerik! ö k ü n !

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Bu Konu için Etiketler

Bookmarks

Bookmarks

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •  

Giriş