Genç kızın önce kafasını ezdiler sonra iple boğdular ardından da...

Şahismail GEZİCİ/ ELAZIĞ (DHA)
ELAZIĞ’ın Harput Mahallesi’nde dün dere yatağına gömülü olarak cesedi bulunan kimliği belirsiz kadının yapılan otopsisinde başına sert bir cisimle vurulduğu yüzünde yumruk izi olduğu ve iple boğulduktan sonra gömüldüğü ortaya çıktı.Haberin Tarihi: Temmuz 19 2013

Harput Mahallesi’ndeki kırsal alanda hayvan otlatan bir çoban tarafından dere yatağında gömülü olarak cesedi bulunan kadının 20-25 yaşlarında olduğu ve kimlik bilgisine ulaşılmadığı belirtildi. Jandarma tarafından kayıp başvurularının incelendiği öğrenilirken gömülü olarak bulunan kadına Elazığ Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde otopsi yapıldı. Otopside kadının başına sert bir cisimle vurulduğu yüzünde yumruk izi olduğu ve boynuna bağlanan bir iple boğulduktan sonra dere yatağına gömüldüğü belirlendi.

Genç kadını öldürdükten sonra gömen kişi veya kişilerin yakalanması için öncelikle kadının kimlik bilgisine ulaşmaya çalışan güvenlik birimleri vatandaşlardan bu konu hakkında yardım istedi. Dere yatağına gömülen kadının üzerinde turuncu renkte tişört kahverengi eşofman yanlarında beyaz çizgi ve siyah bağlı ayakkabı bulunduğu kaydedildi.

Kaynak:
Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]