Etiketlenen üyelerin listesi

 1. #1
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Question Kime Diktatör Denir? Diktatörlüğün Belgesi

  Haberin Tarihi:
  19/07/2013

  Diktatörlüğün belgesi

  CHP Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu'nun "diktatör" olarak tanımladığı başbakan Erdoğan'ın hukuk dışı uygulamalarını "Kime diktatör denir" başlığı ile 20 maddede topladı. Broşür haline Hükumetin demokrasi dışı uygulamaları CHP tarafından broşür haline getirildi. Kapağında Başbakan Erdoğan'ın bir siluetinin yer aldığı ve "Diktatör kime" denir ismiyle dağıtılan broşürde 20 maddede yasa ve demokrasi dışı uygulamalar özetlendi. İşte Erdoğan'ın yaptığı uygulamalar...


  1- "Yasama ve Yargı ayak bağıdır" diyen adamdan demokrat olmaz. Bunu söyleyene diktatör denir.
  2- "Ben Silivri davalarının savcısıyım" diyen adamdan demokrat olmaz.Yargıyı siyasallaştıran adama diktatör denir.

  3- Özel Yetkili mahkemeleri savunan adama demokrat denmez. Özel Yetkili mahkemeler diktatörlerin mahkemeleridir. Bu mahkemelerde adalet dağıtılmaz.
  4- 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Bayramını yasaklayana demokrat denmez. Bayramları yasaklayanlar diktatördür.

  5- Yasalara aykırı olarak delil üretip yaprgılama yapan bir yönetimin başındaki kişiye demokrat denmez. Böyle kişilere dense dense diktatör denir.  6- Masum insanları aylarca hapse atıp yıllarca yargıç karşısına çıkarmayan bir düzeni kuran ve bu düzeni savunana demokrat denmez. Bunu yapanlara çağdaş demokrasilerde diktatör denir.
  7- Hak aramak için grev yapan Anayasal hakkını kullanıp sendikalaşmak isteyenleri kapının önüne koyan bir düzeni savunana demokrat denmez. Bunu yapanlara diktatör denir.

  8- Başbakanı bulmuş çiftçi derdini anlatacak... Çiftçiye "al ananı da git" diyene demokrat denmez. Bunu yapanlara diktatör denir.


  9- Kesinleşmiş yargı kararlarını uygulamamak için yasal düzenleme yapanlara demokrat denmez. Bunu yapanlara diktatör denir.

  10- Komşu ülkedeki yangının üzerine benzinle giden radikal unsurları Türkiye'de eğiten eline silah verip Suriye'ye gönderen kişiye demokrat denmez. Bunu yapanlara diktatör denir.  11- Terör ihraç edip sonunda terör ithal ederek 50'den çok yurttaşımızın yaşamına mal olan olayı kapatmak için mahkemeden yasak kararı çıkartan insana demokrat denmez. Bunu yapana diktatör denir.

  12- Orduya talimat verip 34 yurttaşımızı katleden ve Mecliste olay araştırılırken parmak hesabıyla olayı kapatan kişiye demokrat denmez. Bunu yapana diktatör denir.


  13- Avrupa'da en büyük dünyanın 3. büyük barosu olan İstanbul Barosu yöneticilerini yasalara aykırı olarak yargılayan düzeni kuranlara demokrat denmez. Bunu yapana diktatör denir.

  14- Savunma hakkını kısıtlayan yargılama düzenini getirenlere demokrat denmez. Bunu yapan ve savunanlara diktatör denir.

  15- Hükumeti eleştiren gazetecileri hapse atan ve Türkiye'nin saygınlığını yerle bir edenlere demokrat denmez. Bunu yapana diktatör denir.


  16- Gazetecilere "Boynunuzdaki tasmaları ben çıkardım" diyen adama demokrat denmez. Bunu söyleyene dünyanın her tarafında diktatör denir.

  17- Parlamentodaki milletvekillerini "el kaldırıp indirme görevini yapmakla sınırlayan" bir kişiye demokrat denmez. Bunu yapana diktatör denir.


  18- Devletin vergi müfettişlerini bir silah gibi kullanıp kendisini desteklemeyen işadamlarına ceza yağdırana demokrat denmez.


  19- Başbakanken "sahip olduğum yetkilere cumhurbaşkanı olarak da sahip olayım" hayallerini kuran başkanlık sistemini dayatanlara demokrat denmez.

  20- Kentine parkına doğaya sahıp çıkana "çapulcu ayyaş" diyen adama demokrat denmez. Çağdaş demokrasilerde bunu söyleyen adama diktatör denir. Diktatörler seçimle de gelebilirler... Hitler bunun en somut örneğidir...  Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]  “Laiklik asla dinsizlik olmadığı gibi sahte dindarlık ve büyücülükle mücadele kapısını açtığı için gerçek dindarlığın gelişmesi imkanını temin etmiştir.”

  Mustafa Kemal ATATÜRK


 2. #2
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Standart

  Tip olarak Hitler'e benzetiyorum.. Karakter olarak da Hitler yasasaydi kendisini taklit ettigi ve siyonistleri korudugu icin nefret ederdi. Gerci Hitler yasaydi Yahudiler olmayacagi icin Akp de olmazdi. Merak etmeyin Hitler sempatizani degilim. Turkiye'yi parcalamak icin basimiza musallat eden Yahudiler oldugundan Hitlere hak veriyorum. Yahudiler'in ileride tehlikeli olacagini anladigindan ''gun gelecek oldurmedigim her Yahudi icin bana kufredeceksiniz'' bosuna dememis.

 3. #3
  We~
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Standart

  Bunun icinde bi tazminat oder herhalde .) kilicdaroglu her konustugunda ak parti zengin oluyor bkz;

  İşte Kılıçdaroğlu'nun kaybettiği tazminat davaları:
  KILIÇDAROĞLU'NDAN BAŞBAKAN'A 4 BİN TL
  Başbakan Recep Tayyip Erdoğan geçen yıl bir mitingde yaptığı konuşmada kişilik haklarına hakaret ettiği gerekçesiyle açtığı davada CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'ndan 4 bin TL manevi tazminat kazandı. (Tarih: 29 Haziran 2010)
  KILIÇDAROĞLU'NDAN BAŞBAKAN'A 10 BİN TL
  Başbakan Recep Tayyip Erdoğan "konuşmalarında kişilik haklarına saldırıda bulunduğu" iddiasıyla CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu aleyhinde açtığı iki davada toplam 10 bin lira manevi tazminat kazandı. (Tarih: 25 Ocak 2011)
  KILIÇDAROĞLU'NDAN BAŞBAKAN'A 13 BİN TL
  Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın CHP'nin 3 Ağustos 2010'da Bayburt ve Gümüşhane'deki mitinglerinde hakkında kullandığı ifadeler üzerine Kılıçdaroğlu'na açtığı manevi tazminat davasından 13 bin lira kazandı. (Tarih: 07 Şubat 2011)
  KILIÇDAROĞLU'NDAN BAŞBAKAN'A 7 BİN TL
  Başbakan Recep Tayyip Erdoğan TBMM'de partisinin grup toplantısında yaptığı konuşmada ''kişilik haklarına saldırıda bulunduğu'' iddiasıyla CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu aleyhinde açtığı davada 7 bin lira manevi tazminat kazandı. (Tarih: 10 Mayıs 2011)
  KILIÇDAROĞLU'NDAN ÖZDALGA'YA 3 BİN TL
  CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu AK Parti Ankara Milletvekili Haluk Özdalga'ya ''kişilik sorunu var'' dediği için 3 bin lira tazminat ödedi. (Tarih: 23 Mart 2012)
  KILIÇDAROĞLU'NDAN BAŞBAKAN'A 20 BİN TL
  Başbakan Recep Tayyip Erdoğan grup toplantılarında yaptığı konuşmalarında "palavracı Recep" "bölücü korkuluk" "tam bir yalan makinesi" gibi sözler söyleyerek kendisine hakaret ettiği gerekçesiyle CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu aleyhine açtığı 5 davanın 4'ünden toplam 20 bin lira manevi tazminat kazandı. (Tarih: 24 Ekim 2012)
  KILIÇDAROĞLU ve ARKADAŞLARINDAN ÖZHASEKİ'YE 80 BİN TL
  Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Milletvekili Şevki Kulkuloğlu ve Atilla Kart hakkında açtığı 13 tazminat davasından kazandığı paralarla 80 TL'nin ilk taksidi olan 20 bin TL ile 35 ton sucuk dağıttı. (Tarih: 24 Aralık 2012)
  KILIÇDAROĞLU'NDAN BAŞBAKAN'A 20 BİN LİRA
  Başbakan Recep Tayyip Erdoğan partisinin bir etkinliğinde "Kendi ülkesini kendi ülkesinin çıkarlarını koruyamayan adama hain denir" ifadesini kullanan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu 'ndan 20 bin lira manevi tazminat kazandı. (Tarih: 12 Şubat 2013)
  KILIÇDAROĞLU'NDAN BAŞBAKAN'A 7 BİN 500 TL
  Başbakan Recep Tayyip Erdoğan 2 Ekim 2012'de partisinin TBMM grup toplantısında yaptığı konuşmada "kişilik haklarına saldırıda bulunduğu" gerekçesiyle açtığı davada CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'ndan 7 bin 500 lira manevi tazminat kazandı. (Tarih: 18 Haziran 2013)
  KILIDÇAROĞLU'DAN DAVUTOĞLU'NA 11 BİN 500 TL
  Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu aleyhine açtığı üç ayrı davadan toplam 11 bin 500 Türk lirası tazminat kazandı. (Tarih: 18 Temmuz 2013)
  ATSIZ, Bunu Beğendi.
  Gözümde küçülmüş insanlarla Büyük hesaplarım olmaz benim...

 4. #4
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Standart

  Guzel bir noktaya degindin @Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ] Akp herkesi elestirir agiza alinmayacak hakaretler eder onu elestiren siyasetcilere tazminat davasi da acar. Bu davranisi da diktator oldugunu acikliyor.

  Adliye kapilarini boyle abuk subuk islerle mesgul etmeyi de adet edinmisiz. Siyasetciler bize cok guzel ornek oluyor. Bizde hakaret ettigi icin dava acsak yine suclu oluruz. Yargi Akpnin elinde cunku..

 5. #5
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Standart

  @Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]'ın tek rakibi olarak görüyorum Sayın Erdoğan'ı Hemfikir miyiz efendim ?
  Ziyaretçilere, Gizli İçerik!

  ▌│█│║▌█ ██║▌║█ │█║▌│
  T ü r kB u d u n Ziyaretçilere, Gizli İçerik! ö k ü n !

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Bu Konu için Etiketler

Bookmarks

Bookmarks

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •  

Giriş