Etiketlenen üyelerin listesi

 1. #1
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Standart Sisi Halil El Sisi'den randevu istedi

  Sisi Halil El Sisi'den randevu istedi

  DYP Genel Başkan Danışmanı Seyhan Soylu (Sisi) Mısır'da darbe yapan Sisi'yle görüşme talebinde bulundu.

  Haberin Tarihi: 17.07.2013 - 09:35

  DYP Genel Başkan Danışmanı Seyhan Soylu (Sisi) Mısır'da darbe yapan Abdül Fettah Said Hüseyin Halil El Sisi'ye yazdığı mektupta darbelerin verdiği zararlardan söz ederek kendisiyle görüşme talebinde bulundu.

  Türkiye'nin darbelerden çektiği eziyetleri sıralayan Sisi lakaplı Seyhan Soylu "Güzel ülkem askeri darbelerden çok çekti. Genç nesiller kayboldu. Hala darbe yasalarının sorunlarını yaşıyoruz. Tank palet sesleri Ankara caddelerinde hoş bir melodi ritmi çalmadı. Asfalt ile arasına geleceğimizi aldı ve ezdi. Benliğine yaratıcı tarafından kurgulanmış özgürlük ve demokrasi Türk ulusunu adeta Zümrüt-ü Anka yaptı. Gezilmeyen Gezi haykırışları bu nedenledir." diye yazdı.

  ARAPLARI ELEŞTİRDİ

  Darbeci generale "Müslüman Kardeşler veya diğer adı ile İhvan hareketi hoşunuza gitmiyor olabilir. Arap coğrafyasındaki bazı diktaların da hoşuna gitmiyor olabilir. Önemli olan kişiler değil halktır. Mursi döneminde bir galon petrol vermeyen Arap sultanlar neden şimdi size yardım yarışında bulunuyorlar? Mısır ne Türkiye ne de dünya için ihmal edilecek sıradan bir ülke değildir. Osmanlı sultanlarının taçlarının kırmızı yakutudur. Bizler Mısır'ı Kavalalı Mehmet Paşa veya Osmanlı sarayına gönderilen hadım ağalardan değil daha çok Osmanlı yani ecdadımı dünya var oldukça şerefi ile baki kılacak kutsal emanetlerin ve Hilafetin cömert bağışçısı olarak biliriz. Mısır Musa'nın topraklarıdır." diye seslenen Soylu Türkiye'de herkesini kendisini 'Sisi' olarak tanıdığını yani general ile adaş olduklarını vurguladı.

  "SEÇİLMİŞ MURSİ'Yİ SERBEST BIRAKIN"

  Kendisinin de darbe mağduru olduğunu aktaran Soylu bu nedenle kendisine yazdığını belirterek şöyle devam etti: "Tüm mazeretlerinizi geçersiz kılan gerçek Mursi bir seçilmiştir. Seçilmiş biri olan Mursi'ye onuruna yakışan bir şekilde davranmanızı ve biran önce serbest bırakıp halka gidilmesini kardeş bir ulusun politikacısı olarak istiyorum. Olaylara Mısır güneş tanrısı Ra gözü ile değil inancımızın emri olan adalet gözü ile bakmanızı naçizane tavsiye diyorum. Size düşen Adeviye ile Tahrir Meydanları'ndaki halkı el ele tutuşturup modern demokrasiyi içselleştirmiş Mısır'a tarihteki muhteşem medeniyetini geri vermektir. Mevcut durum Arap coğrafyasındaki dikta tiranlaşmış sultanların eğreti yönetimlerine koltuk değneği olmaktan başka bir şey değildir."

  MISIR'I ZİYARET ETMEYİ PLANLIYOR

  Mektubuna darbeci General Sisi'ye demokrasinin tanımını hatırlatan Soylu önümüzdeki günlerde Mısır'ı ziyaret etmeyi planladığına dikkat çekerek mektubunu şöyle sonlandırdı: "Demokrasilerin; azınlıkları çoğunlukların tahakkümünden koruma rejimi olduğu evrensel ilkesi gereği ülkenizde siz dâhil her kesimle görüşmek istiyorum. Arzum talimatınızla medeniyetlerin ve evrensel birliğin odak noktası Mısır'da en yakın zamanda Mursi ve arkadaşlarının serbest kalmasını seçim tarihinin belli olduğu her kesimin seçim propagandalarını özgürce yaptığı bir Mısır görmek istiyorum. Bu bir rüya değil. Ülkeniz farklılıkların kırıntılarından vücut bulmuş istisnai topraklardır.

  Müslüman kardeşler görüşme talebimizi olumlu karşıladı. Ülkenizdeki Kıpti ve diğer azınlıklar ile görüşme programlarımız devam ediyor. Bu vesile ile zat-i âlinizden görüşme talep ediyorum. Olurunuzu bekliyor Musa'nın topraklarına kutsal Ramazan ayında barışın hâkim olmasını yüce güç Allah'tan niyaz ediyorum."

  Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]
  Bengisu, Bunu Beğendi.


  “Laiklik asla dinsizlik olmadığı gibi sahte dindarlık ve büyücülükle mücadele kapısını açtığı için gerçek dindarlığın gelişmesi imkanını temin etmiştir.”

  Mustafa Kemal ATATÜRK


 2. #2
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Standart

  Sisi konumunda olanlar iş başında...

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Bu Konu için Etiketler

Bookmarks

Bookmarks

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •  

Giriş