OYAK'ın yüksek rütbeli askerlere ödediği emeklilik tazminatı netleşti.Haberin Tarihi:
15.07.2013 - 10:11

Türkiye'nin gündeminden düşmeyen OYAK'ın yüksek rütbeli ordu mensuplarına ödediği tazminat tutarları netleşti. Buna göre; Oyak 2012 yılında emekli olan orgenerale 741 bin lira korgenerallere 564 bin lira tümgenerallere 438 bin lira tuğgenerallere de 367 bin lira emeklilik tazminatı ödedi. Paşalar ayrıca devletten de küçük miktarlarda emeklilik tazminatı aldı.

UÇURUM KADAR FARK

TBMM Dilekçe Komisyonu bünyesinde oluşturulan OYAK Alt Komisyonu TSK mensuplarının üye olduğu OYAK'ın hesaplarıyla ilgili incelemesini tamamladı. Alt Komisyon OYAK ile ilgili bir taslak rapor hazırladı. Taslak rapora göre OYAK'ın üst düzey rütbeli subaylar ile alt rütbedeki TSK mensuplarına ödediği tazminatlar arasında adeta uçurum bulunuyor.

ASTSUBAYLAR NİYE İSYAN EDİYOR Kİ?

Hemen her fırsatta TSK'nın maaş düzenlemelerinde kendilerinin üvey evlat muamelesi gördüğünü haykıran astsubayların da emekli ikramiyelerinin 227 bin TL olduğu ortaya çıktı. Bu da astsubayların 291 bin TL ile emekli olan Albay'ın ardından en yüksek ikramiye kazanan personel olduğunu gösteriyor.

OYAK'ın tazminat tutarları

-Orgeneral: 741 bin lira
-Korgeneral: 564 bin lira
-Tümgeneral: 438 bin lira
-Tuğgeneral: 367 bin lira
-Kıdemli Albay: 291 bin lira
-Kıdemli Başçavuş: 227 bin lira
-Uzman Çavuş: 86 bin lira

Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]