Haberin Tarihi: 20/06/2013

Ve şampiyon Miami Heat oldu.

NBA Final serisinin şampiyonu belirleyecek son maçı Miami Heat takımı ev sahipliğinde başlarken San Antonio Spurs takımı parkeye konuk ekip olarak çıktı.

Oyuna 3-3 eşitlikle başlanırken ilk yarıda San Antonio Spurs takımını Tony Parker Tim Duncan Manu Ginobili gibi oyuncular sırtlamaya çalıştı. Miami Heat takımında ise ilk yarının yükünü LeBron James Dwyane Wade ve Shane Battier üçlüsü yüklenmeye çalıştı.

İlk çeyrek 18-16 Miami Heat üstünlüğü ile geçilirken karşılaşmanın ilk devresi 46-44 Miami Heat takımının üstünlüğü ile sona erdi.

Miami Heat takımında ilk yarının en skoreri 15 sayıyla LeBron James olurken Shane Battier 9 sayıyla Dwyane Wade ise 14 sayı ve 6 ribauntla ilk devreyi kapattı.

San Antonio Spurs ekibinde Tim Duncan 13 sayı ve 5 ribauntla Tony Parker ise 10 sayı ve 3 asistle ilk yarıyı tamamladı.

Üçüncü çeyrekte her iki takım da kontrollü oynamaya çalışırken 72-71 skorla son periyoda önde giren takım Miami Heat oldu.

Son çeyreğe girildiğinde LeBron James’in 28 sayısı Tim Duncan’ın ise 17 sayısı bulunurken Dwyane Wade ise ilk üç çeyrekte 18 sayı kaydetti.

Son çeyrek sona erdiğinde Miami Heat takımı NBA şampiyonluğunu 95-88 skorla ilan ederken LeBron James 37 sayı ve 12 ribauntla Dwyane Wade 23 sayı ve 9 ribauntla Shane Battier ise 18 sayıyla geceyi tamamladı.

San Antonio Spurs takımında Tim Duncan’ın 24 sayılık Manu Ginobili’nin ise 18 sayılık performansları şampiyonluk için yetersiz kaldı.

Ligde 1988 yılında mücadele etmeye başlayan Miami Heat takımı ilk şampiyonluğunu 2006'da alırken geçtiğimiz sezon Oklaham Thunder City’i final serisinde mağlup ederek ikinci kez şampiyonluk elde etmişti.

Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]