Beşiktaş'ın başkan adaylarından olan Serdal Adalı siyah-beyazlıların UEFA Disiplin Kurulu'na sevkedilmesine ilişkin açıklamalarda bulundu.

Haberin Tarihi:
10 Haziran 2013 22:56

Beşiktaş Kulübü Başkan adayı Serdal Adalı kulübün ve kendisinin UEFA Disiplin Kurulu'na sevk edilmesiyle ilgili olarak "3 Temmuz'da söylediğim gibi ne benim ne Beşiktaşımızın bu süreçle hiçbir ilgisi yoktur" dedi.

Olağan genel kurul öncesi İzmir'deki kongre üyeleriyle yemekte bir araya gelen Adalı yaptığı konuşmada İzmir'e kendilerini anlatmak için geldiklerini 16 Haziran Pazar tarihinin Beşiktaş'ın "karar günü" olacağını söyledi.

Kulübün sadece 3 yıllık karar almayacağını tarihe not düşeceğini belirten Adalı şunları kaydetti:

"Beşiktaş'a gönül veren bizler sadece bir başkan değil geleceğimizi seçeceğiz. Kulübümüzün ekonomisin güçlendirmek yeni değerler katmak ve en önemlisi başarılarına imza atmak için karar vereceğiz. Hepinizin bildiği gibi aslında bugün buraya projelerimizi anlatmaya geldik.

Ancak bugün kulüp tarafından bana verilmesi gereken bir bilgiyi basından öğrendim ardından hukuk ekibimizin ulaştığı tüm bilgilerle değerlendirmemizi yaptık. 3 Temmuz'da söylediğim gibi ne benim ne Beşiktaşımızın bu süreçle hiçbir ilgisi yoktur. Bu Beşiktaş camiası üzerine oynanan oyunların devamı onlardan biridir. Bu haksız gündem beni ekibimi ve Beşiktaş camiasını asla yıldıramaz yıldıramayacak.

Çünkü Beşiktaşlıya dönüp kaçmak değil dik durup mücadele etmek yakışır. Güçlü bir Beşiktaş'a genel kurul üyelerine Beşiktaşımıza etki edecek herhangi bir iradeye izin vermeyeceğimize söz veriyoruz."

Yemekten önce başka bir otelde kongre üyeleriyle yine bir araya gelen Adalı basına kapalı olarak genel kurul üyeleriyle toplantı yaptı.

Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ] A.A.