Haberin Tarihi: 07.06.2013 - 19:32

Öcalan ile görüşen Demirtaş konuşulanları anlattı.

Yeni İmralı heyeti bugün adaya giderek Abdullah Öcalan ’la görüştü. Öcalan ile görüşen heyette yer alan BDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş ve BDP Grup Başkan Vekili Pervin Buldan BDP İstanbul il binasında basın toplantısı düzenledi.

ÖCALAN'IN GEZİ PARKI OLAYLARI MESAJI
"Direnişi anlamlı buluyor ve selamlıyorum. Elbette ki bu duruş yeni bir siyasal kırılma yaratmıştır. Ancak hiç kimse ulusalcı milliyetçi darbeci çevrelere de kendini kullandırmamalı. Bu hareketin onların denetimine girmesine Türkiyeli demokrat devrimci yurtsever ve ilerici çevreler izin vermemelidir."

HÜKÜMET HEYETİMİZE MÜDAHALE EDEMEZ ÇIKIŞI
Toplantıda hükümetin İmralı'ya gidecek heyet konusunda tümüyle dizayn etme yön verme anlayışını asla kabul etmediklerini kaydeden Demirtaş "Hükümet yaklaşımını bu şekilde sürdürürse bizim yaklaşımımız da aynı derecede konuyu tekrar ele alma tekrar değerlendirme şeklinde olacaktır. Hükümet heyetimize karışır heyetimize müdahale etmeye kalkarsa; heyete istediğini koyup istediğini çıkarma yetkisini kendinde görürse bu saatten sonra partimizin tutumu farklı olacaktır. Önümüzdeki 15 gün içinde bir heyetimizin daha İmralı'ya gitmesi gerekiyor. Bu 15 günlük süre içinde bütün gelişmeleri biz de yakından takip edeceğiz. Öcalan da yakından takip edecek" dedi.

Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]