Haberin Tarihi: 07.06.2013 15:21
Gezi direnişinin 11'inci gününde "Çapulcular Camii" adını verdikleri Gezi Parkı Meydanı'nda toplanan Anti Kapitalist Müslümanlar Cuma namazı kıldı.

Taksim Gezi Parkı'nda devam eden direniş 11'inci gününe girerken Anti Kapitalist Müslümanlar "Çapulcular Camii" adını verdikleri Gezi Parkı Meydanı'nda Cuma namazı kıldı. Cuma namazı çağrısının ardından namazın içeriğine ilişkin açıklama yapan Sedat Doğan Gezi direnişinin ardından Cuma namazı kılınmasının farz olduğunu belirterek "Bu namaz yeryüzünde her ne varsa bütün canlıların barış içinde yaşaması içindir" dedi. Doğan barış ve huzur ortamını bozanların Allah'a ve doğaya karşı suç işlediklerini söyleyerek "Bu nedenle iktidarda her kim varsa dini ideolojisi kimliği her ne olursa olsun eğer o iktidar zenginlerin ve güçlülerin yanında insanın doğanın ve yaşamın karşısındaysa bize düşen onunla mücadele etmektir" diye konuştu.

Doğan açıklamanın ardından Cuma hutbesini okudu. Doğan'ın ardından ise yazar İhsan Eliaçık alanda toplanan onlarca yurttaşa Cuma namazı kıldırdı. Kılınan Cuma namazının ardından ise Taksim Gezi Parkı direnişi sırasında İstanbul ve Hatay'da yaşamını yitirenler için gıyabi cenaze namazı kılındı.

(İstanbul/DİHA)

Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]