Etiketlenen üyelerin listesi

 1. #1
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Standart Tayyip İstifa!


  Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]


  Haberin Tarihi:
  01/06/2013

  Osmanbey metro alkışlarla inledi. Kalabalıklar Taksim’e 19.00 eylemine akıyor.

  reklam


  Polis Taksim Gezi Parkı'nın yıkımına karşı çıkan ve 4 gündür nöbet tutan gruba biber gazı ve tazyikli suyla müdahale etti.

  Polis ile eylemciler Gezi Parkı'ndan sonra Taksim Meydanı'nda Harbiye ve Gümüşsuyu'nda da karşı karşıya geldi.

  Müdahale sırasında yaralananlar oldu.

  Taksim Meydanı'nda tekrar bir araya gelen ve oturma eylemi başlatan gruba polis müdahale etti.

  20.51 Pangaltı’da toplanan eylemcilere polis gaz bombası atıyor.

  20.47 Harbiye Orduevi önünde de kalabalık giderek artıyor.

  20.43 Taksim’de İstiklal ve bütün ara sokaklar tıklım tıklım.

  20.34 Talimhane’deki kitle gaza rağmen ayrılmıyor. “Tayyip’in itleri yıldıramaz bizleri” sloganları atılıyor.

  20.20 İstiklal Caddesi’ndeki çatışmada bir kadının başına gaz bombası isabet etti. Kadın TMMOB Makina Mühendisleri Odası binasına kaldırıldı.

  20.14 Vücudunun çeşitli yerlerine gaz bombası isabet edenler ara sokaklara taşınıyor.

  20.12 Gazi Halkevi’nden Şafak Karaca yaralandı. Ambulans bekleniyor.

  20.00 SDP İl Yöneticisi Sevim Polat’ın gözüne gaz bombası isabet etti. TKP İl Yöneticisi Kamil Tekerek de başından gaz bombası ile yaralandı.

  19.55 İstiklal’de polis barikatı dağıtıldı kitle Taksim’e ilerliyor.

  19.50 Polis meydan girişindeki kitle yaklaştıkça gaz atıyor. Plastik mermi ve ses bombası da atıyor. Ama rüzgar kitleden yana. “AKP halka hesap verecek” “Katil AKP” “Tayyip istifa” sloganları atılıyor. Kitlenin başı CHP binasından başlıyor GS Lisesi’nini geçiyor.

  19.48 Genç Umut’tan Özkan G. gaz bombasının başına isabet etmesi nedeniyle yaralandı. Özkan G. Taksim İlkyardım’a başvuran 274′üncü yaralı.

  19.45 Taksim İlkyardım’dan meydana çıkan yolda çatışma çıktı. Gaz bombası bir eylemcinin sırtına isabet etti.

  19.43 Taksim İlkyardım’a peş peşe ambulanslar gitti.

  19.41 Sırtını Alman Hastanesi’ne veren polis Taksim İlkyardım’a doğru gaz bombası attı. Enerji-Sen Örgütlenme Uzmanı Süleyman Keskin’in yüzüne isabet eden gaz bombası sonucu yaralandığı öğrenildi.

  19.40 İstiklal Caddesi’ndeki polis Taksim Meydan’a doğru geri adım attı.

  19.38 Polisin fırlattığı gaz bombaları bazı canlı yayın araçlarının camlarını kırdı.

  19.27 CHP Gençlik Kolları Genel Başkanı İrfan İnanç Yıldız'ın da aralarında bulunduğu CHP'liler Taksim Gezi Parkı'na doğru yürüyüşe geçti.

  19.26 TOMA İstiklal’e girdi. Eylemcilere tazyikli su sıkıyor.

  19.20 Polis İstiklal’i gaza boğdu. Ancak İstanbullular direnmeye devam ediyor.

  19.15 Polis İstiklal Caddesi’ne sürekli ses bombası ve gaz bombası atıyor. Polis kalabalığı dağıtmaya çalışıyor ancak kitle sürekli barikatı zorluyor.

  19.07 Polis İstiklal Caddesi’ne tekrar saldırdı. Eylemciler polise gazını iade ediyor.

  18.54 İstiklal Caddesi hınca hınç dolu. Polisin saatler süren saldırısı İstanbul’a sahip çıkanları yıldırmadı.

  18.53 Polisin Taksim’e sıktığı gaz Beşiktaş’tan hissedildi. Anadolu yakasından motorla geçenler bile gazdan etkilendi.

  18.52 İstiklal’de “Tayyip istifa” sloganları durmuyor.

  18.51 Polis kalabalığa gaz bombası ile saldırdı. Polisin saldırısı sürüyor.

  18.50 Halkevleri TKP ESP EMEP Alınteri TÖP Kaldıraç Lisel


  de "Tayyip istifa" sloganları - YouTube

  Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]  “Laiklik asla dinsizlik olmadığı gibi sahte dindarlık ve büyücülükle mücadele kapısını açtığı için gerçek dindarlığın gelişmesi imkanını temin etmiştir.”

  Mustafa Kemal ATATÜRK


 2. #2
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Standart

  Eylemciler farklı slogan aynı: Tayyip istifa!

  İstiklal Caddesi’nde polisle eylemciler arasında çatışma başladı. Eylemciler sık sık ’Tayyip istifa hükümet istifa’ sloganları atıyor.

  FOCUSHABER Taksim'den bildiriyor...
  İstiklal Caddesi'ne girmek isteyen bir grup barikat kurup polisle çatışmaya başladı. Polisin gazla müdahalesine karşı grup taş ve sopalarla yanıt veriyor.

  Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]

  Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]

  Helikopter'den gaz atıldı
  Taksim Meydanına çıkmaya çalışan göstericiler üzerine polis helikopterinden gaz bombası atıldı. Göstericiler "Bu atılan biber gazı değil şimdiye kadar atılan en şiddetli gaz buydu" dediler. Kimi yerlerde polisin plastik mermi kullanmaya başşladığı iddia ediliyor.

  Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]

  BEYOĞLU'NDA ÇATIŞMA

  Bölgede polisin gazlı müdahalesi artarak devam ederken İstiklal Caddesi'ne tüm çıkışların kapatıldığı gelen bilgiler arasında.

  Taksim'de sabahın erken saatlerinde başlayan olaylar devam ediyor. Taksim ve İstiklal Caddesi'nde bulunan işyerlerinin çoğu kapatıldı. Tarlabaşı Bulvarı'nda atılan yanıcı maddeler nedeniyle bazı işyerlerin tabelaları tutuştu. Küçük çaplı yangın çıktı. Yangını söndürmek için olay yerine gelen itfaiye ekipleri önce göstericilerin taşlı saldırısına uğradı. Ardından atılan gaz bombalarında etkilenen iki itfaiye eri fenalaşınca olay yerinden uzaklaştırıldı. Muharip gazi olduğunu söyleyen bir baba ise 5 yaşında olduğu tahmin edilen kızıyla birlikte savaş alanına dönen İstiklal Caddesi'ne olaylara destek vermek için girmek istedi.

  Bu durumu fark eden ve avukat olduğunu söyleyen bir kişi babaya tepki göstererek küçük kızı olayların içine sokmaması yönünde uyardı. İkna olmayan baba diğer göstericilerin 'kızını bırak gel birlikte devam edelim' demesiyle olay yerinden uzaklaştı. Tam bu sırada atılan gaz bombalarının arasında kalan bir grup girmek istedikleri bir lokantanın kapısının çalışanlar tarafından açılmaması üzerine ilginç görüntüler yaşandı. Dışarıda yoğun gazın etkisiyle fenalaşan grup olay yerine gelen polis ekiplerinin lokanta çalışanlarını uyarmasıyla içeriye alındı.


  Tarlabaşı’nda eylemcilere polis müdahalesi


  Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]

  İstiklal Caddesi ve Tarlabaşı Bulvarı'ndaki olaylar devam ediyor.

  ORTAK SLOGAN 'TAYYİP İSTİFA'
  Bağlantı yollarından Taksim Meydanı'na çıkmak isteyen ve aralarında taraftar gruplarının da olduğu kalabalık sık sık "Tayyip istifa hükümet itiifa ve Faşizme karşı omuz omuza" sloganları atıyor.


  İstiklal Caddesi’nde polis müdahalesi


  Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]

  İstiklal CAddesi'nde toplanan kalabalık Fransız konsolosluğundan Glatasaray lisesine kadar uzandı. Grupp sık sık slogan atarak gergin bekleyişini sürdürüyor.
  Öte yandan Harbiye yönünde ise Orduevine kadar uzanan bir kalabalık polis bariyerlerini aşarak Gezi Parkı'na girmek için mücadele ediyor.

  DEV KAZIM KOYUNCU PANKARTI
  Tünel'de toplanın Taksim'e yürüyen kortejin elinde dev Kazım Koyuncu pankartı taşıyor. CHP İstanbul il örgütü de kortej halinde Taksim Meydanı'na doğru yürüyüşe geçti.


  Kazım Koyuncu’nun ruhu Taksim’de


  Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]  İstiklal Caddesi’nde ’Tayyip istifa’ sloganları
  Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]

  TAKSİM'DE PROTESTO

  Taksim Meydanı'nda toplanan yaklaşık 200 kişilik grup "Direne direne kazanacağız" "Faşizme karşı omuz omuza" sloganları atmaya başladı. Bunun üzerine çevik kuvvet polisleri gruba gaz bombası ve tazyikli su sıkarak müdahale etti. Grup üyeleri müdahale sonrası kaçmaya başladı. Polis ekileri de grubu kovalamaya başladı.

  Yaralandığı görülen bir kişi taksiye bindirilerek hastaneye gönderildi.

  İZMİR'DE KAFKAF VE GÖZGÖZ'DEN ORTAK EYLEM

  İzmir'de de Gezi Parkı eylemine destek için gruplar Alsancak İskelesi önünde toplandı. Karşıyaka ve Göztepe taraftarları da Körfez vapurundan birlikte inerek yanyana bayrak açtı. İzmir'de polis müdahalesi yok ancak yaklaşık bir saat önce toplanan kalabalık Kordon'dan Gündoğdu Meydanı'na kadar yürüdü. Eyleme katılanların sayısı artmaya devam ediyor.

  TWİTTER'DAN GAZ MASKESİ DAĞITIMI
  Bu arada İstiklal Caddesi'nden ayrılmayan göstericiler Twitter'dan örgütlenerek birbirlerine gaz maskesi temin etmek için çaba sarfediyorlar.

  Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]  “Laiklik asla dinsizlik olmadığı gibi sahte dindarlık ve büyücülükle mücadele kapısını açtığı için gerçek dindarlığın gelişmesi imkanını temin etmiştir.”

  Mustafa Kemal ATATÜRK


 3. #3
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Standart
  “Laiklik asla dinsizlik olmadığı gibi sahte dindarlık ve büyücülükle mücadele kapısını açtığı için gerçek dindarlığın gelişmesi imkanını temin etmiştir.”

  Mustafa Kemal ATATÜRK


 4. #4
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Standart Kılıçdaroğlu'ndan Erdoğan'a Gezi Parkı çağrısı

  Kılıçdaroğlu: Başbakan Erdoğan ve hükümeti sorumluluğa çağırıyorum.  CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu Taksim'de polisin eylemcilere yönelik müdahalesini eleştirerek Başbakan Erdoğan ve hükümeti sorumluluğa çağırdı.

  "POLİSİ DERHAL TAKSİM'DEN ÇEK"

  Kılıçdaroğlu yaptığı açıklamada Başbakan Erdoğan'a seslenerek; "Yargının verdiği karar doğrultusunda polisi derhal Taksim Gezi Alanı'ndan geri çek halkla polisi karşı karşıya getirme. Halk kendi kentine yani İstanbul'a sahip çıkıyor. Bunun için direniyor. Doğayı ve kentini korumak istiyor. Bu andan itibaren yaşanan her olayın sorumlusu Başbakandır. Ne yazık ki Başbakan hala sorumluluğunun farkında değildir.

  Artık İstanbul'da Vali diye bir kişi yoktur. Türkiye'de yönetim boşluğu vardır. Bu boşluk İstanbul'da bütün açıklığı ile gözler önüne serilmiştir. Şu an itibari ile Başbakan olduğunu göster polisi geri çek yargı kararına uyduğunu kamuoyuna açıkla. Bu sizin görevinizdir. Ana muhalefet partisinin genel başkanı olarak görevinizi size hatırlatıyor ve zaman geçirmeden uygulanması için sorumluluğa çağırıyorum" dedi.  Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]

  Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]  “Laiklik asla dinsizlik olmadığı gibi sahte dindarlık ve büyücülükle mücadele kapısını açtığı için gerçek dindarlığın gelişmesi imkanını temin etmiştir.”

  Mustafa Kemal ATATÜRK


 5. #5
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Standart Beyaz Show'a Gezi Parkı iptali

  Beyaz Show'a Gezi Parkı iptali

  Beyaz Show'u izlemeye gelen öğrenciler protestoya katılmak için Gezi Parkı'na gitme kararı alınca program iptal oldu!
  Kanal D stüdyosunda Beyaz Show için toplanan öğrenciler yayın başlamadan stüdyoyu terkederek Taksim'de gerçekleşen Gezi Parkı direnişine katılmaya gitti. Kanal yönetimi ise programı iptal etti.
  DESTEK ÖĞRENCİLERDEN

  Taksim'de günlerdir süren Gezi Parkı direnişine bir destek de öğrencilerden geldi. Beyaz Show'un bugunkü yayını için stüdyoda toplanan farklı üniversitelerden öğrenci grupları yayın başlamadan hemen önce stüdyoyu terketti. Öğrenciler Taksim'deki Gezi Parkı direnişine katılmak üzere kanaldan ayrılırken kanal yönetimi bu akşam ki Beyaz Show programının iptaline karar verdi.
  KZiyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]  “Laiklik asla dinsizlik olmadığı gibi sahte dindarlık ve büyücülükle mücadele kapısını açtığı için gerçek dindarlığın gelişmesi imkanını temin etmiştir.”

  Mustafa Kemal ATATÜRK


Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Bu Konu için Etiketler

Bookmarks

Bookmarks

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •  

Giriş