Beşiktaş Başkanı Fikret Orman kongre öncesi Lig TV'den Atakan Kurt'a konuştu.

Haberin Tarihi:
31 Mayıs 2013 13:36

Beşiktaş Başkanı Fikret Orman kongre öncesi Lig TV'den Atakan Kurt'un sorularını yanıtladı.

İnönü Stadı’nın yıkılıp yıkılmayacağı sorusunu yanıtlayan Orman; “Stadın yıkımı için çalışıyoruz. Ben Beşiktaş için Beşiktaş’ın menfaatleri için çalışıyorum. Kamuoyuna tekrar açıklayacağım ama göreve geldiğimizden bu yana İnönü Stadı için hiçbir müracaat olmamıştı. Anıtlar Kurulu’ndan bütün izinleri aldık. Rihanna konserinden dolayı biraz ertelendi. Kongre üyelerimizin ve eski yöneticilerimizin hepsini davet ettik. Artık insanların lafla değil icraatla da bir işlerin başladığını bilmelerini bütün ihaleleri şeffaflığıyla yapıldı. Yapım da rotasında gidiyor. Maalesef başkanlık seçimi yanlış şekilde gidiyor. İftira kampanyaları şeklinde gidiyor. Bunların hepsine yanıt vereceğim. Beşiktaş Türkiye’nin en önemli kulüplerinden bir tanesi. Görevim Beşiktaş’ın iyi temsil edilmesidir. Önümüzde 15-16 gün bir süre var. O süre içerisinde yanıtları vereceğim. Seçim sürecinde Beşiktaş’a zarar vermeyi yakışıksız buluyorum” dedi.

STAT YAPIMI
Stadın yapımının ertelenmesi için çalışmalar olduğu söylemleri için de Orman “Aynı yöntemi takip etmem. İftira atmam. Kulağımıza gelen iddialar. Bunlar alenen değil kapalı kapılar arkasında yapılabilecek şeyler. Kimsenin de günahına girmem. Bir şey yapmaya çalışıyorum bozmaya da çalışmasınlar. Kendime bir şey yapmıyorum. Beşiktaş’a yapıyorum” ifadelerini kullandı.

Adalı’nın açıklamaları için ise Fikret Orman “Bana ithaf ettiği şeyleri insanların gözünün içerisine bakarak yalan söyleyerek yapmaları daha acı şeylerdir.

Beşiktaş’lığa yakışan şeylerin yapılması gerekir. Dikkat ediyorsanız çok sakin süreç takip ediyoruz. Beşiktaş’ın zarar görmesini istemiyoruz. Adalı’nın açıklamaları için de gerekli yanıtları yapacağım” diye konuştu.

Adalı’nın “Feda” fakir edebiyatıdır yorumu için de Orman “Keşke Adalı Beşiktaş’ı biraz takip etseydi bunun ne manaya geldiğini daha iyi bilirdi. Adalı ve Aksu ikili aday gibiler. Benimle alakalı şeylerle ilgili belaltına inmektense kendi yapacaklarını söylesinler. Çok yakışıksız gidiyor. Ama Beşiktaşlılar Beşiktaş kongre üyeleri ve Beşiktaş taraftarı bunları yemez. Beşiktaşlılar her şeyin doğrusunu biliyorlar görüyorlar. Oyuncuları göndermek için havaalanlarına gidiyorlar ama Beşiktaş’ın durumuyla ilgilenmiyorlar. Ben seçimi kaybetsem de Beşiktaş’ın içerisinde olacağım.

Seçimde görünüp sonra ortadan kaybolmam. Ben işkembeden konuşmam evraklarıyla konuşurum. Herkes yanıtını alır” dedi.

TEKNİK DİREKTÖR KONUSU
Teknik direktör konusunda ise Fikret Orman; “Popülist yaklaşımlarda bulunmam. İsim kesinleştiğinde açıklarım. Şu anda da seçim sürecindeyiz yıldız isimlerle taraftarı kandırmam. Kimse Beşiktaşlıları kandıramaz. Ben burada olduğum sürece de buna da izin vermem. Seçim var diye de Beşiktaş’ın paralarını da sokağa atmam.

Beşiktaş’ın menfaatleri neyi gerekiyorsa onu yaparım. Beşiktaş için yüksek maliyetli olacak isimleri takip edip seçim sonrasına bırakırım. Beşiktaşlılar rahat olsunlar. Bu üsluplardan yalanlardan karamalardan rahatsızdırlar. Sakin olsunlar. Herkes gerekli cevabı benden Beşiktaş üslubuyla alır. Kimsenin şahsıyla ilgili açıklama da yapmam. Taraftarımız da rahat olsunlar biz gayet rahatız” yorumunda bulundu.


Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]: Lig Tv