Trabzonspor Başkanı Sadri Şener yaklaşan kongrede yeniden aday olmayacağını açıkladı.


Haberin Tarihi:
07 Mayıs 2013 17:35

Trabzonspor Başkanı Sadri Şener 25-26 Mayıs tarihleri arasında yapılacak olan olağanüstü kongrede aday olmadığını açıkladı.

Bugün öğleden sonra Türk Hava Yollarına ait (THY) uçak ile saat 15.00 sıralarında Trabzon'a gelen Sadri Şener bordo-mavili yöneticiler ve taraftarlar çiçeklerle karşıladı.

Taraftarların "Bizi Bırakma" ifadesine Şener "İnşallah" yanıtını verdi.

Daha sonra aracını binerek Mehmet Ali Yılmaz Tesisleri’nde geçen Sadri Şener burada yöneticilerle görüştükten sonra basın mensuplarının karşısına geçerek soruları yanıtladı.

Sözlerine Bursaspor Başkanı İbrahim Yazıcı’nın hayatını kaybetmesi sonucu üzüntü yaşadığını dile getirerek başlayan Şener “Bursaspor’un Başkanı değerli arkadaşım İbrahim Yazıcı’nın ölmesine çok üzüldük. Ailesi ve Bursaspor camiasına sabırlar diliyorum. Unutulmayacak başkanlardan bir tanesiydi” dedi.

Trabzonspor Başkanı Sadri Şener 25-25 Mayıs tarihleri arasında yapılacak olan olağanüstü kongrede aday olmayacağını belirten Şener "Başkanlıkta 5-6 senem doldu. Ondan 22 sene önceki başkanlık dönemimde var. Şuan da Trabzonspor’un en uzun yöneticiliğini yapmış bir insanım bundan onur ve gurur duyuyorum. Bunun getirdiği yorgunluk ve problemler ile bir takım saha sonuçlarının tesiriyle de bir olağanüstü kongre kararı aldık. Bazı arkadaşlar bunu ‘seyircinin gazını alma olarak’ işlese de öyle değil. Genel kurul olacak ve ben bu genel kurulda aday değilim” şeklinde konuştu.

Trabzonspor Başkanı Sadri Şener kongre süreciyle ilgili olarak üzüntü ve sevinci bir arada yaşadığını belirterek "5-6 tane aday çıkmış bunlara bir taraftan üzülüyorum bir taraftan da seviniyorum. Seviniyorum çünkü kulübümüz sahipsiz kalmayacak üzülüyorum Trabzonspor adaylığına böyle pat diye balıkla atlamakta beni birazcık da üzüyor. Daha benle görüşen hiçbir başkan adayı olmadı. Bu süreç içerisinde her ne kadar mülayim bir yapıya sahip olsam da kırdığım insanlar olmuşsa onlardan da özür diliyorum. Bunu sinirlilik anıma versinler. Büyükler bazen sever bazen döver öyle algılayın. Hiçbir zaman sizlere kin gütmedim.

Trabzonspor büyük bir camia daha da büyüyerek devam edeceğini inanıyorum. Siyasetçi arkadaşlarımızın biraz bu işlerden uzak durmalarını ümit ederdim ama maalesef onlarında işin içinde olduğunu duyuyorum. Bu arada sevmeyenler de var ama sevmek zorundalar Sayın Faruk Özak’a kulübe yaptığı hizmetlerden dolayı teşekkür ediyorum” açıklamasında bulundu.

HELALLIK İSTEDİ
Konuşmasını yeni seçilecek olan arkadaşlara başarılar dileyip helallik isteyerek Başkan Şener "Yeni seçilecek arkadaşlara başarılar diliyorum. Seçim yarışında kırıcı olmamalarını istiyorum. Sadece yaptıkları projeleri anlatsınlar. 1461 Trabzon Akyazı HES ve şikede beraat etmemiz gibi yeni projeler anlatmaları istiyorum. İlk başı bu işin çok zevklidir. Hep Trabzonspor’un menfaatine çalışsınlar. Hepsiyle eşit mesafede olmaya çalışsınlar. Herkese çok teşekkür ediyorum hakkınızı helal edin ben hepinize ediyorum. Benim yoktur ama sizin vardır. Artık inşallah özel hayatta karşılaşır güler sohbet ederiz” ifadesini kullandı.

“ŞİKE SÜRECİNDE SİYASETEN ZAYIF KALDIK”
Trabzonspor Başkanı Sadri Şener bir basın mensubunun şike konusundaki sorusuna şu yanıtı verdi:
"Şike sürecinde siyaseten zayıf kaldık. Halen daha çok zayıfız. İktidar partisinin Genel Başkanı Başbakan sayın Recep Tayyip Erdoğan Fenerbahçeli Ana Muhalefet Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu Fenerbahçeli bana birinin kapısını çalacağım kimse kalmıyor. Siyaseti az çok bildiğim için çok kuvvetli siyasetçilerimiz Trabzon'da yoktu. Hepsi alınacak ama öyle. Bakıyorum bütün milletvekille köylere falan gidiyor ama bu kadar haksızlığa bana gelen yok. Trabzon halkı da gidip onları havaalanında karşılıyor. Ben ne yapabilirim ki.

“1461 TRABZON SATILMAYACAK”
1461 Trabzon’un satılıp-satılmayacağı yönündeki bir soruya Şener şöyle yanıt verdi:
“1461 Trabzon play-off’da daha garanti değil daha bu sonuçlardan sonra satmak veya birine devretmeyi de zaten düşünmüyordum. Trabzonspor’un bahsedilen alt yapısı olarak bu sene de dursun acelemiz yok. Bu iş kapanmıştır nokta.”

“UMUT 10 NUMARA ADAM”
Başkan Şener Umut Bulut’un Galatasaray-Sivasspor maçı sonrası yaptığı açıklamalara ilişkin kendisine yöneltilen soruya ise “Burak akşam diyor ki ‘Çok memnunum Galatasaray’a geldiğime’ orda bir hayatı var. Meserati sürüyor burada sürse taş atarlar mesela doğru mu? Taş attıkları da iyi olur o da ayrı konu. Artık bunlara takılmamak lazım. Biz onları değil 2 milyon 500 bin Euro verelim 12 milyon Euro'da versek kalmazlardı. Artık bu söylemlerden kurtulalım. Umut 10 numara adam ya 10 numara adam ya da Türkçesi Burak’dan iyi. İkisinden biri” yorumunu yaptı.

Başkan Şener daha sonra kulüp binası önünde basın mensuplarıyla bir hatıra fotoğrafı çekildikten sonra yöneticilerle bir araya geldi.

Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]: İHA