Etiketlenen üyelerin listesi

 1. #1
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Standart Türkiye'nin ilk özgün tasarım piyade tüfeği

  Türkiye'nin ilk özgün tasarım piyade tüfeği

  Hızla gelişen Türk savunma sanayisinin son örnekleri..
  Haberin Tarihi: 06.05.2013 - 13:05  Türkiye'nin ilk özgün tasarım piyade tüfeği SAR 223 ve makineli tabancası TE 54 tanıtıldı.

  Çırağan Sarayı'ndaki etkinlikte konuşan üretici firma Sarsılmaz Silah Sanayi'nin Yönetim Kurulu Başkanı Latif Aral Aliş 130 senelik geçmişiyle Türkiye'nin en büyük özel sektör hafif silah üreticisi olduklarını Avrupa'nın en büyük hafif silah üreticileri arasından bulunduklarını söyledi.

  Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]

  Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]

  Atalarından ve babalarından aldıkları Türkiye'nin tek özel entegre silah fabrikasını geliştirerek tasarladıkları ürünlerin Türkiye'nin gururu olacağını kaydeden Aliş"Türkiye artık savunma sanayi konusunda vites büyütmüştür. Dolayısıyla özel sektör firmaları da üzerine düşen vazifeyi yapmak zorundalar ve biz de gerekeni yaptık" dedi.

  Aliş silahların ilk ve tek özgün tasarımlar olduğunu vurgulayarak yeni nesil silahların özelliklerinin küresel pazarda rekabet edebilecek bütün ortak özelliklerin çok daha üzerinde olduğunu kaydetti.

  "Şu an dünyada yapılan en yeni nesil ve teknolojik piyade tüfeğini ürettik" diyen Aliş hedeflerinin öncelikle dünya olduğunu firma olarak 72 ülkeye ihracat yaptıklarını ifade etti.

  "ŞU ANKİ EMSALLERİNİN EN ÜSTÜ"

  Aliş şu anda TSK'nın kullandığı piyade tüfekleri ile SAR 223'ün farkına yönelik soru üzerine arada her açıdan çok büyük fark olduğunu TSK'nın kullandığı piyade tüfeklerinden G-3'ün üretiminin durdurulduğunu son yıllarda üretilen piyade tüfeklerinin SAR 223'e benzediğini dile getirdi.

  Silahlarına çok güvendiklerinin altını çizen Aliş yakın zamanda olmasa bile ilerleyen zamanlarda SAR 223'ün Kaleşnikof silahlarını tahtından indireceğini şu anki emsallerinin en üstü olduğunu aktardı.

  Aliş Sarsılmaz'ın Türkiye'deki tek balistik test merkezine sahip olduğunu burada silahlarını test ettiklerini bildiri.

  Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]

  "FAZLASIYLA REKABETÇİ FİYATLARA SAHİBİZ"

  Silahların yurt dışındaki emsallerine göre maliyeti ve satış fiyatına ilişkin soruya karşılık da Aliş dünya genelinde bulundukları 72 ülkenin pazar kriterlerine göre fiyatlarını belirlediklerini dünya piyasasında fiyat olarak avantajlı olduklarını fazlasıyla rekabetçi fiyatlara sahip bulunduklarını ürünün kaliteli fiyatın da rekabet edici olması nedeniyle çok hızlı bir şekilde tabancadan daha fazla SAR 223 satacaklarını anlattı.

  Aliş silah talep eden bütün ülke ve kurumlara nasıl silah istediklerini sorduklarını ve üretim safhasında buna dikkat ettiklerini bildirdi.

  ANLAŞILAN BİRİMLER SÖZ KONUSU

  "Herhangi bir ordu ya da emniyet teşkilatıyla anlaşıldı mı?" sorusuna karşılık Aliş "Kesinlikle anlaşıldı ama şu anda ismini zikretmem yanlış olur. Hatta çok yakında bir ülkeye sizler de duyacaksınız teknoloji yapacak duruma geldik" ifadelerini kullandı.

  100 MİLYON DOLARLIK İHRACAT HEDEFİ

  Aliş "TÜBİTAK'tan ne kadarlık bir destek aldınız kapasiteniz ne kadar?" sorusu üzerine de silahları tamamen öz kaynaklarıyla yaptıklarını silah üretmenin kendi işleri olduğunu TÜBİTAK'ın tasarım kısmında kendilerine yüzde 20 katkı payı verdiğini bir ürün üretmenin zorluğu varken kendilerinin özgün tasarımla 2 yeni ürün ortaya koyduklarını ifade etti.
  TAKILAN APARATLA BOMBA ATABİLİYOR

  En güncel modüler silah kavramlarını birleştiren bir versiyon olan SAR 223 taşıma uzunluğunu daha da azaltmak için geliştirilmiş uzayıp kısalan dipçiğe sahip. Tüfek kullanıcıya lazer noktalayıcı ve flaş ışıklardan uzayıp kısalan nişangahlara ve gündüz/gece görüş cihazlarına kadar birçok aksesuar takabilme imkanı sunan gövdeye entegre Picatinny raylar ile bir piyade tüfeği olarak 40 mm bomba atar dahil olmak üzere muhtelif savaş aksesuarlarıyla donatılabiliyor suda çalışabiliyor.

  Tasarım olarak yeni teknolojilerin ustaca kombinasyonunu yansıtan 2 model olarak hazırlanan tüfeklerden biri klasik AR yapısında tamamen yurt dışındaki sivil kullanıcı ihtiyaçlarını karşılayacak yarı otomatik SAR 223C modeli diğeri tamamen askeri ihtiyaçları karşılayacak taktik kullanım için SAR 223T modeli.

  TE 54 MAKİNELİ TABANCA

  Gövde yapıları kullanım özellikleri aksesuar kullanımı ve eğitim açısından piyade tüfeğine benzeyen TE 54 9x19 mm yakın muharebede kullanılacak hafif etkili atım hızı yüksek ve kolay kullanılabilir bir makineli tabanca olarak tasarlandı. Klasik çalışma yöntemlerinin en güveniliri olan "ani geri tepme" (blow back) prensibiyle çalışan makineli tabanca SAR 223 piyade tüfeğinin temel yapısal özelliklerini taşıyor.

  TE 54 ve SAR 109 adlı 2 modeli bulunan makineli tabancanın modüler gövde yapısı her türlü aksesuarın kolayca takılarak kullanılmasını sağlarken NATO standartlarına göre tasarlanmış Picatinny ray içeren gövde üzerine standart monte tertibatına sahip her türlü aksesuar ilave aparata ihtiyaç duyulmadan hızla monte edilebiliyor bu modüler yapı da bugüne kadar en çok üretilip satılmış olan MP 5 makineli tabancaya göre çok önemli bir üstünlük sağlıyor.

  İki farklı model olarak geliştirilen makineli tabancadan yarı otomatik model olan TE 54 sivil pazara yönelik bireysel kullanıcı için klasik AR formunda geliştirilirken tamamen taktik ihtiyaçları karşılayacak olan SAR 109 ise modüler yapıya sahip ve yüksek hızda çalışma kabiliyetinde.

  Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]

 2. #2
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Standart

  Güzel gelişmeler bunlar.Tanrı utandırmasın..
  KeLeBeK, Bunu Beğendi.
  Ziyaretçilere, Gizli İçerik!

  ▌│█│║▌█ ██║▌║█ │█║▌│
  T ü r kB u d u n Ziyaretçilere, Gizli İçerik! ö k ü n !

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Bu Konu için Etiketler

Bookmarks

Bookmarks

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •  

Giriş