Trabzonspor'da başkanlık seçimi için düzenlenecek kongrede birçok kişinin adı başkanlıkla anılıyor.


Haberin Tarihi:
29 Nisan 2013 15:08

Ligde arka arkaya aldığı galibiyetlerle üst sıralar için umutlanan Trabzonspor tarihinin en çok adayla girilecek kongrelerinden birine hazırlanıyor. Trabzonspor'da bugüne kadar 7 kişinin ismi başkanlık için adı geçiyor.

Aralık ayında yapılması gereken genel kurulun yönetim tarafından 25–26 Mayıs’a alınmasının ardından kulisler hareketlendi başkan adayları da ortaya çıkmaya başladı. Eski başkan yardımcısı İbrahim Hacıosmanoğlu ve eski yöneticilerden Metin Atasoy başkan adaylıklarını açıklayan ilk isimler olurken işadamı Emre Aksoy'da aday olacağını duyurdu.

ZİRVE YEMEĞİ
İbrahim Hacıosmanoğlu Başkan Sadri Şener’in önceki dönemdeki asbaşkanı Hayrettin Hacısalihoğlu ve eski Futbol Federasyonu yönetim kurulu üyesi Süleyman Atal’la bir araya gelerek yemek yedi. Kongre sürecinin değerlendirildiği zirvede İbrahim Hacıosmanoğlu’nun Süleyman Atal’a asbaşkanlık teklif ettiği ancak Atal’ın bu teklifi kabul etmediği öğrenildi. Liste çalışmalarını sürdüren Metin Atasoy’un da özellikle bordo mavili kulübün eski yöneticilerinden büyük destek aldığı belirtildi.

2 YENİ ADAY
En fazla 3 adayla gidilmesi beklenen seçimlerde kulisler hafta sonu çok hareketlendi ve iki yeni isim daha ortaya çıktı. Medical Park Hastaneleri Yönetim Kurulu Başkanı Muharrem Usta 3 Mayıs Cuma günü düzenleyeceği basın toplantısıyla aday olacağını açıkladı. Muharrem Usta’nın Asbaşkan olarak Celil Hekimoğlu üzerinde yoğunlaştığı ifade edildi.

Prof.Dr. Hakan Kulaçoğlu’nun da liste çalışmalarını yürüttüğü ve birkaç gün içinde adaylığını açıklayacağı belirtildi. Kulübün eski genel müdürü Burak Gürdal’ı da listesine aldığı öğrenilen Kulaçoğlu’nun ekonomik sportif ve siyasal ilişkileri ayrı ayrı koordine edecek bir ekip hazırladığı kulübe acil lazım olan sıcak para için de bir çok isimden söz aldığı vurgulandı.

ŞENER’İN TAVRI BEKLENİYOR
İbrahim Hacıosmanoğlu Metin Atasoy Emre Aksoy’un adaylıklarını açıkladığı Muharrem Usta ve Hakan Kulaçoğlu’nun da önümüzdeki günlerde açıklamalarının beklendiği süreçte en çok merak edilen ise Başkan Sadri Şener’in tavrı olacak.

Yeniden aday olma konusunda karar vermediği bildirilen Başkan Şener’in Sivasspor’la oynanacak Türkiye Kupası yarı final rövanş maçının ardından bu konuda kararını vereceği öğrenildi.

Diğer adayların çalışmalarını dikkatle izleyen Başkan Şener’in listesinin Trabzon kanadını oluşturmak için de bazı isimlerle görüştüğü belirtildi. Aday olduğu takdirde bir revizyona gitmesi beklenen Sadri Şener’in bir çok konuda ciddi fikir ayrılığına düştüğü Asbaşkan Nevzat Şakar ve Genel Sekreter Hasan Yener’le yolunu ayırabileceği öne sürülüyor.

FARUK ÖZAK'A ADAYLIK BASKISI
Bordo mavili camianın etkin ismi eski başkan ve Ak Parti Trabzon Milletvekili Faruk Özak'ın 'aday ol' baskılarına rağmen öneriyi kabul etmesinin beklenmediği öğrenildi. Tüm maçlara giderek yönetim ve takıma desteğini gösteren Faruk Özak’ın şu ana kadar kamuoyu önünde herhangi bir adaydan yana tavır koymamaya ve 'ortada' bir duruş sergilemeye çalıştığı da gözleniyor.

Trabzonlu Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar’ın da seçimlerde nasıl bir tavır alacağı önümüzdeki günlerde belli olacağı belirtildi. Bakan Bayraktar’ın ağırlığını Muharrem Usta’dan yana koyabileceği iddia ediliyor.

Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]fotosporZiyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]