Fenerbahçe'nin İsviçreli sol bek oyuncusu Reto Ziegler Benfica karşısında ilk maçta elde ettikleri küçük avantajı iyi değerlendirmek istediklerini belirtti.
Haberin Tarihi:
29 Nisan 2013 18:54

Benfica ile deplasmanda oynanacak UEFA Avrupa Ligi Yarı Final rövanş maçı öncesinde FB TV’ye açıklamalarda bulunan Fenerbahçeli futbolcu Reto Ziegler az hata yapan takımların finali göreceğini söyledi.

İlk maçta haklı bir galibiyet aldıklarının altını çizen Ziegler “İlk maçtan başlamak gerekirse; çok iyi oynadık ve kazanmayı hak ettik. Şimdi yeniden hazırlanmak gerekiyor. Hocamız ve teknik ekibimiz gerekli hazırlıkları yapıyor. Benfica çok iyi bir takım. Onlara saygı duyuyoruz. Küçük bir avantaja sahibiz ve bunu iyi değerlendirmek istiyoruz.” dedi.

Lizbon’dan zaferle dönmek istediklerini belirten İsviçreli oyuncu “UEFA Avrupa Ligi’nin en iyi defanslarından birine sahip olduğumuzu gösterdik. Bu avantajla birlikte Lizbon’dan yeniden bir zaferle dönmek istiyoruz. Gole ihtiyaçları var. Çok agresif olacak hücum oynayacaklardır.” ifadelerini kullandı.

Benfica karşısında çok dikkatli ve hatasız bir oyun çıkarmaları gerektiğini ifade eden Reto sözlerini şu ifadelerle tamamladı:

"Çok yüksek konsantrasyonla oynamamız dikkatli oynamamız topa sahip olmamız ve hata yapmamamız gerekiyor. Bir yandan da şimdiden söylemek gerekirse çok büyük bir mücadele olacak sportif bir kavga gibi olacak adeta. Yarı finalde çok iyi takımlar var. Az hata yapan takımlar finali görecek diyebiliriz."

Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]Fotospor