Beşiktaş Futbol Komitesi Başkanı Tamer Kıran istifa etti.

Haberin Tarihi:
29 Nisan 2013 15:41

Beşiktaş Kulübü Yönetim Kurulu Üyesi ve Futbol Komitesi Başkanı Tamer Kıran görevinden istifa etti.

Ligde oynanan Orduspor maçı sırasında takım elbilesi ve eli joplu bir takım kişiler taraftarlara saldırmış bu kişilerin Tamer Kıran'ın korumaları olduğu iddia edilmişti.

Yaşanan olayların ardından bir toplantı düzenleyen Beşiktaş'ta Kıran'ın görevinden istifa ettiği açıklandı.

İstifa'nın ardından bir açıklama yapan Tamer Kıran şu ifadeleri kullandı:
"Orduspor maçı sonrasında numaralı tribünde meydana gelen ve bir taraflarımızın darp edilmesiyle sonuçlanan vahim olayla ilgili derin bir üzüntü içerisindeyim. Olaya karıştığı iddia edilen kişinin dolaylı olarak benim misafir listemden tribüne girdiği doğrudur. Ancak esefle kınadığım ve beni derinden yaralayan bu olayın gerçekleşme şekliyle ilgili herhangi bir dahlimin olduğuna ve hatta daha da ileri gidilerek korumam olduğuna kendine talimat verdiğime dair beni derinden üzen ve sarsan iddialar kesinlikle asılsızdır. Göreve geldiğim günden bu yana Beşiktaş'ın bir değerler sistemi üzerinden yeniden şanına yakışır bir yapılanmaya kavuşması için içten bir çabayla aralıksız çalışan bir isim olarak bu olayı benimsemem asla mümkün değildir. BJK Futbol Komitesi Başkanı Tamer Kıran bir yana hangi aklı selim insan binlerce insanın bulunduğu bir ortamda basının gözü önünde hangi gerekçeyle böyle bir şeye tevessül eder kendi taraftarına saldırtır?.. Bir Futbol Komitesi Başkanı düşünün ki değerlerden yönetim felsefesinden kurumsallıktan ve Fair Play'den bahsedecek ve futbolun ana aktörü en büyük destekçisi seyircisine bir saldırı planlayacak? Bunu akıl mantık ve vicdan ile bağdaştırmak mümkün müdür? Bir yönetici böyle bir şeyi hangi gerekçeyle yaptırır bunu aklı selim değerlendiren herkesin takdir ve vicdanına bırakıyorum.

Buna rağmenbulunduğum mevkii ve bugüne kadar sergilediğim yöneticilik anlayışı gereği olayla ilgili hiç bir sorumluluğum olmamasına rağmen ilk günden beri savunduğum Beşiktaş duruş ve değerlerinin yaşatılması gelişerek hayat bulması adına Futbol Komitesi Başkanlığı ve BJK Yönetim Kurulu üyeliği görevlerimden istifa ediyorum. "Önce taraftarım" diye söze başladığım bu çatı altında Allah nasip etti yönetici olma onuruna da eriştim. Beşiktaşımızda görev yaptığım yaklaşık 13 aylık sürede eksikleriyle doğrularıyla ama tüm gönlümle verdiğim hizmette geldiğim noktaya; tribünlere geri dönerken benden yana varsa bir hakkım helal ediyorum. Bu süreçte elbirliğiyle gönül birliğiyle omuz omuza ter döktüğümüz futbolcularımız hocalarımız çalışma arkadaşlarımız yönetimimiz ve taraftarımızdan helallik diliyorum."

Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ] Fotospor & DHA