Fenerbahçe Teknik Direktörü Aykut Kocaman Kayserispor galibiyetinin ardından açıklamalar yaptı.

Haberin Tarihi:
28 Nisan 2013 22:36

Fenerbahçe Teknik Direktörü Aykut Kocaman Kayserispor karşılaşmasının ardından açıklamalarda bulundu.

Yayıncı kuruluşa konuşan Kocaman "Mutlak kazanma ihtiyacımız vardı. En azından matematiksel olarak şansımız devam ettiği sürece kazanmamız gerekiyordu. Biraz konsantrasyon eksikliğimiz vardı. Geriye düştük ardından Kayserispor hızlı atak yapmayı çok seven bir takım. Ancak 15. dakikadan sonra bir ritim yakaladık. Ama etkili olmadı" dedi.

İkinci yarıda üstünlüğü ele geçirdiklerini söyleyen başarılı hoca "İkinci yarıda beraberliği yakaladık ve üstünlüğü bulmak için de çok çalıştık. En azından matematiksel olarka umutlarımızı devam ettirme şansını sürdürdük" ifadelerini kullandı.

Cristian'ın Benfica maçında kaçırdığı penaltının ardından Kayserispor maçında da penaltı vuruşunu kullanmasını değerlendiren Kocaman "Dünyada ilk kez penaltı kaçıran insan değil Cristian. Bu tip olayları fazla abartmamak gerek. Futbol böyle bir oyun. Cristian duran toplarda yetenekli bir oyuncu. Ben de penaltı kaçırdım. Ama kaçırdıktan sonra yine attım. Oyuncuları biraz rahat bırakmak gerekiyor. Çok olağan şeylerden bir tanesi penaltı kaçırmak" şeklinde konuştu.

Benfica ile oynayacakları Avrupa Ligi maçı hakkında konuşan başarılı teknik adam "Perşembe gününün ne kadar önemli olduğunu söylemeye bile gerek yok. Sadece skoru korumak değil doğru olanı yapmak için gerekeni yapacağız. Ama top ne diyecekse o olacak" sözlerini sarfetti.

Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]fotospor
Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]