Beşiktaş Basketbol Takımı Başantrenörü Erman Kunter kazandıkları TED Ankara Kolejliler maçının ardından açıklamalarda bulundu.

Haberin Tarihi:
27 Nisan 2013 18:19

Beşiktaş Basketbol Takımı Başantrenörü Erman Kunter iki uzatma sonunda 110-105 kazandıkları TED Ankara Kolejliler maçının bekledikleri gibi zor geçtiğini söyledi.

Müsabakanın ardından düzenlenen basın toplantısında açıklamalarda bulunan Kunter karşılaşmanın zor geçeceğinin bilincinde olduklarını aktararak "Arka arkaya kazandığımız iki maçın ardından sıkışacağımızı biliyorduk. TED Ankara Kolejliler de ligin en iyi ve akıllı hücum eden takımlarından bir tanesi. Çok fazla söylenecek bir şey yok. Ligi altıncı bitireceğiz. Bundan sonra play-off hazırlığı yapacağız" şeklinde konuştu.

Serhat Çetin'in çok iyi oynadığına vurgu yapan deneyimli antrenör "Dört numara pozisyonunda sıkıntı yaşadık. Yakaladığımız boş atışları değerlendirseydik daha rahat bir galibiyet olurdu. TED Ankara Kolejliler ters bir takım. Onların ritminde oynamamak lazım. Onların ritmine ayak uydurunca problem yaşadık" değerlendirmesinde bulundu.

Attığı 30 sayıyla mücadelenin en skorer oyuncusu olan Serhat Çetin ise kazandıkları için mutlu olduklarını ifade ederek "Seyir açısında çok zevkli bir maç olduğunu umuyorum. Maçın kontrolü genelde bizim elimizdeydi ama rakipte çok önemli skorerler var. Onları bir türlü durduramadık. Maçtan önce daha rahat durdurabileceğimizi düşünüyorduk ama çok iyi oynadılar. Biz de takım olarak çok iyi oynadık" diye görüşlerini aktardı.

TED Ankara Kolejliler cephesi
TED Ankara Kolejliler Basketbol Takımı Başantrenörü Ercüment Sunter seyircilere güzel bir maç izlettirdiklerini kaydederek "Ama sonunda kaybettik. Ligde altıncı olma şansımız vardı ama kazanamadık'' diye konuştu.

Sunter maç sonrası düzenlenen basın toplantısında şunları kaydetti:
"Maçın genelinde ufak tefek hatalar oldu. Herhalde hakemler gözden kaçırdılar ama önemli değil. Takımıma teşekkür ediyorum. Çok dar bir rotasyonla oynuyoruz. Karşımızdaki takım da bir THY Avrupa Ligi ekibi. Rakibin derin bir kadro ile oynaması bizi yordu. Oyuncularıma teşekkür ediyorum. Gelecek hafta Pınar Karşıyaka ile karşılaşacağız. Sıralama açısından çok önemi kalmadı ama play-off öncesi bir hazırlık maçı gibi olacak. Daha sonra da play-off'ta Ankara'yı en iyi şekilde temsil etmek istiyoruz."

Daha önce 14 yıl formasını giydiği Beşiktaş'a karşı oynamanın kendisi için zor olduğunu anlatan Nedim Yücel ise "Sene boyunca iyi bir iş çıkardık. Beşiktaş gibi bir takımı burada yenip altıncı olmak istiyorduk. Maçı kazanacak noktaya getirdik ama elimizden geleni yapmamıza rağmen kazanmamıza izin verilmedi. Bizim için Beşiktaş'a karşı böyle oynamak bile çok büyük başarı. Benim için de çok zor bir karşılaşma oldu. Bundan sonra play-off'taki rakibimizi bekliyoruz" ifadelerini kullandı.


Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]: Anadolu Ajansı