Eskişehirspor Teknik Direktörü Ersun Yanal Trabzonspor mağlubiyeti sonrası açıklamalarda bulundu.

Haberin Tarihi:
22 Nisan 2013 23:05

Eskişehirspor Teknik Direktörü Ersun Yanal takımın maçta girdiği pozisyonları değerlendiremediğini söyledi.

Yanal yaptığı açıklamada Türkiye'de futbolda sonucun çok daha fazla ilgi çektiğini belirterek takımının bugün sonuç alamadığını kaydetti.

Takımının oyunun belirli bölümlerinde oyunu kurtarma adına bir takım denemeler yaptığını ifade eden Yanal şöyle konuştu:

"Girdiğimiz pozisyonları değerlendiremedik. Kanat ortalarından ve karambolden gelen pozisyonlar vardı. Bunları gole çeviremedik. Oyuncularım her şeyi denedi.

Trabzonspor golün dışında ceza sahamızın içine girmedi. Oyunu önde oynadık ancak beceri eksikti. Bu takım Ziraat Türkiye Kupası'nda finale gidecek. Eskişehirspor futbolun değerlerini sahaya yansıtan bir takım. Bu takım artık kazanacak ve kazanmaya devam edecek. Oyuncularıma güveniyorum. Kupada finali oynadığımız taraftarımızla tekrar bütünleşeceğiz."

Yanal bir gazetecinin "Kamara neden 18 kişilik kadroda yoktu" sorusu üzerine "Kamara 31 futbolcudan birisi. Zaman zaman formsuzluk yaşıyor. Dinlenmeye ihtiyacı var" dedi.

Bir gazetecinin "Maçta taraftarların istifa sesleri yükseldi. Türkiye futbolunu tribünler mi yönlendiriyor-" sorusunu Yanal "Bugün Türkiye Futbol Federasyonu'nun başarı üzerine kurduğu bir paylaşım var. Bu yüzden futbolun değerlerini ıskaladık. Futbol sadece sonuç oldu. Futbolun çok daha önemli değerlerinden ödün vermeyeceğim. Eskişehirspor'un 12 yıl karanlık bir noktası var.

Bu takım ligin en iyi futbol oynayan takımı. Kötü oynayıp kazandığımız maçlar da oldu. Her şey skor değil" diye yanıtladı.

Eskişehirsporlu futbolcu Necati Ateş ise Eskişehirspor'un bir bölünmüşlük yaşadığını Ziraat Türkiye Kupası'nı alıp taraftarla takımın tekrar bütünleştireceklerini bildirdi.

Özgür Çek de Eskişehirspor'un iyi futbol oynayıp maçları kaybettiğini takımın bu şansızlığı üzerinden atacağını vurguladı.

Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]: AA