Haberin Tarihi: 19 Nisan 2013 08:40

Basketbol tarihinin gelmiş geçmiş en iyi oyuncusu olarak görülen Michael Jordan hakkında şok bir iddia ortaya atıldı.

Basketbol tarihinin gelmiş geçmiş en iyi oyuncusu olarak gösterilen Michael Jordan hakkında atılan bir iddia Amerikan basınında gündeme oturdu.

Michael Jordan'ın o dönemki kişisel antrenörü Tim Grover TrueHoop TV'ye yaptığı açıklamada yıldız oyuncunun 1997 yılında NBA Finalleri'nin 5. maçı öncesinde zehirlendiğini belirtti.

Grover; Chicago Bulls'un Utah Jazz'a karşı oynadığı "The Flu Game" olarak bilinen final serisinin 5. maçında Jordan'ın grip olmadığını; "Jordan %100 zehirlendi. Maçtan önce çok acıktığı ve oda servisi akşam 9'da bittiği için mecburen bir pizzacıdan pizza söylediler. Pizzayı 5 tane adam getirdi. Ben bu durumdan hoşnut olmayarak pizzayı yememesi gerektiğini söyledim. Jordan ise sadece 1 dilim yiyerek yattı ve gece 2'de fenalaşarak doktora göründü. Doktor ise bir zehirlenme vakası olduğunu söyledi" sözleriyle belirterek şok bir iddia ortaya attı.

Utah Jazz'ı deplasmanda 90-88 yenen Chicago Bulls'ta Michael Jordan o maçta 38 sayı kaydederek takımının galibiyetinde önemli rol oynamış ve bu karşılaşmada tarihe "The Flu Game" olarak geçmişti.


Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]