Haberin Tarihi:
20 Nisan 2013 Cumartesi - 09:40

New Orleans Hornets ismini değiştirdi!

NBA’de normal sezonun bitmesinin hemen ardından New Orleans Hornets çok ciddi bir değişikliğe imza attı. Takım yönetimi tarafından yapılan açıklamayla Hornets isminin değiştirildiği duyuruldu.

NBA’de normal sezonun bitmesinden 24 saat geçmeden New Orleans Hornets’te köklü bir değişiklik yaşandı. Dallas’a kaybedilen maç sonrasında takımın yönetimi tarafından yapılan açıklamayla Hornets isminin değiştirildiği ve bundan sonra takımın yeni adının New Orleans Pelicans olacağı bildirildi. Takımın yeni logosu da görücüye çıkarken yeni renklerin mavi altın sarısı ve kırmızı olarak belirlendiği görüldü.

2012-2013 sezonunu 27 galibiyetle tamamlayan takım normal sezonda yalnızca 4 takımdan daha iyi bir kazanma yüzdesi yakalayabildi. Yaşanan bu köklü değişiklik sonrası takımın kendine yeni bir kimlik belirleme arayışı ön plana çıktı. Takımın bu değişiklikle birlikte kazanan bir takım haline gelme süresinin ne kadar zaman alacağını zaman gösterecek.

Bununla ilgili konuşan takımın oyun kurucusu Greivis Vasquez “Bu sezon açıkçası bizim için zor geçti. Gelecek yıl mazeret üretme şansımız olmayacak. Daha tecrübeli bir takım olacağız ve umarım çok daha iyi bir sezon geçireceğiz” dedi.

New Orleans ekibi sezon içinde bununla ilgili umut verici işaretleri verdi. Bunlardan en önemlisi Anthony Davis’in yıl içindeki performansıydı. Bu sezon 1. sıradan seçtikleri çaylak oyuncu Davis 13.5 sayı 8.2 ribaunt ve neredeyse 2.0’lık blok ortalamasıyla NBA kariyerine kaydadeğer bir başlangıç yapma şansı yakaladı. Bu sezon kafa kafaya götürdükleri 15 maçı son periyottaki oyunları sonrasında kaybetmeleri sorunu da drafttan gelebilecek potansiyelli bir oyuncuya ilaveten sezon bitiminde serbest kalan diğer takımların oyuncuları arasında belirli bir kalite ve tecrübeye sahip olanlardan 2 veya 3 tanesini kadrolarına katabildikleri takdirde önümüzdeki yıl çözüme kavuşturulabilir.

Takımın yıldızı konumundaki Eric Gordon ise 17 sayı ortalamasıyla takımın en skoreri olsa da bu oyuncunun 82 maçın 42’sinde forma giyebilmesi ve skor becerisinin en kritik anlarda ortadan kaybolması da halledilmesi gereken bir başka problem. Oyuncu için gelebilecek iyi bir takas teklifini değerlendirmeye alması beklenen New Orleans Gordon’un 1 önceki sezonda yaşadığı sakatlığın getirdiği paslanmanın etkisini sezon sonuna doğru üzerinden atması üzerine umurlandı. Eric Gordon bir başka takıma gitmese bile sağlığına kavuşmasıyla takım için önemli bir koz haline gelebilir.

Takımın geriye kalan oyuncuları arasında Greivis Vasquez ve Ryan Anderson ön plana çıkıyor. Oyun kurucu Vasquez 13.9 sayı ve 9 asist ortalamasıyla NBA’de bu sezon ‘En Çok Gelişme Gösteren Oyuncu’ (MIP) ödülü adayları arasında yer alıyor. Bu yıl 16.2 sayı ve 6.4 ribaunt ortalaması tutturan Ryan Anderson ise pota altı oyuncusu olmasına rağmen dış şut tehdidiyle ligin önemli 3 sayı şutörleri arasında gösteriliyor. Kulübün umut vaat eden diğer oyuncuları Anderson gibi sezon başında kadroya dahil edilen Ryan Lopez ve çaylak oyuncu Austin Rivers.

Elindeki oyuncuların göstereceği gelişime ek olarak New Orleans Pelicans sezon öncesinde istediği takviyelerle kadrosunu akılcı bir şekilde güçlendirirse yeni sezonda zorlu Batı Konferansı’nın play-off kovalayan takımlarından biri haline gelebilir.


Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]