Haberin Tarihi:
20 Nisan 2013 Cumartesi - 09:47

Yaprak Dökümü'nde yeni sezon başladı!

NBA'de normal sezonun bitimiyle Detroit Pistons Philadelphia ve Cleveland başantrenörleriyle yollarını ayırma kararı aldı.

-SPORX DIŞ HABERLER- Detroit Pistons Philadelphia 76’ers ve Cleveland Cavaliers normal sezonun bitimiyle başantrenörleriyle yolları ayrılan ilk takımlar oldu.
Detroit Pistons

Detroit Pistons’un başantrenörü Lawrence Frank’in 2 sezondur yürürlükte olan sözleşmesi normal sezonun bitiminden 1 gün sonra sonlandırıldı. Detroit ile toplamda 54 galibiyet ve 94 yenilgi alan Frank sezonun son maçında Brooklyn Nets karşısında alınan yenilgi sonrası bu yılı 29 galibiyet ve 53 yenilgi ile tamamladı.

Yeni gelecek başantrenör ise Detroit Pistons’un 1999 yılından beri 9. teknik sorumlusu olacak ve son şampiyonluğunu Larry Brown yönetiminde 2004 yılında Mehmet Okur’un da forma giydiği dönemde elde eden takımı eski günlerine döndürmeye çalışacak.

Philadelphia 76’ers

Philadelphia 76’ers başantrenörü Doug Collins teknik adamlık kariyerini noktaladığını açıkladı. Philadephia yönetiminin böyle bir isteği olmamasına rağmen bu kararı aldığını belirten Collins sorunun yeniden yapılanma olmadığını vurguladı. 61 yaşındaki Collins Philadephia takımıyla bağlarını ise koparmadı. Önümüzdeki sezonla birlikte tecrübeli basketbol adamının yeni görevi danışmanlık olacak.

Sezon öncesinde yapılan Andrew Bynum takviyesiyle bu yıla büyük bir beklentiyle giren 76’ers 34 galibiyet ve 48 yenilgi alarak Collins’in 3 yıllık görev süresi içinde ilk kez playoff bileti alamadı.

Cleveland Cavaliers
Byron Scott’ın Cleveland Cavaliers’taki başantrenörlük günleri sona erdi. Alınan bu kararı açıklayan Cleveland’ın sahibi Dan Gilbert takımın Scott’un 3 yıllık görev süresi boyunca takımın ofansif ve defansif anlamda gözle görülür bir aşama kaydedemediğini belirtti.

Scott Cleveland’ın başında çıktığı 230 maçta 64 galibiyet ve 166 yenilgi aldı. Anderson Varejao’nun sezonu kapatması ve takımın yıldızı Kyrie Irving’in zaman zaman sakatlık sorunları yaşaması takımın istenilen noktada sezonu tamamlayamasının ana nedenlerinden biri olsa da 20 sayı ve üzerinde önde götürdükleri 4 maçı kaybetmeleri Scott’un sonunu hazırladı.

Takımına savaşçı bir kimlik kazandıramamakla eleştirilen Scott bu sezonu ise 24 galibiyet ve 58 yenilgi ile noktaladı. Bu istatistik Cleveland’ı bu sezon NBA’in en kötü galibiyet yüzdeli 3. takımı yaptı. Scott’un yeine gelecek başantrenör LeBron James’in oynadığı dönemdeki başarılı günlerini arayan Cleveland’ın son 5 sezondaki 3. teknik sorumlusu olacak.


Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]