Beko Basketbol Ligi’nin 26.hafta mücadelesinde Galatasaray Medical Park ile F.Bahçe Ülker karşılaştı.
Haberin Tarihi:
14 Nisan 2013

Beko Basketbol Ligi’nin 26.haftasındaki derbi mücadelesinde Galatasaray Medical Park derbi mücadelesinde Fenerbahçe Ülker’i 66-53′lük skorla mağlup etti.

Abdi İpekçi Spor Salonu’nda kadın ve çocuk taraftarların izlediği mücadelede Galatasaray Medical Park adına Boniface N’dong 14 sayı- 5 ribaund- 1 asist Ender Arslan 12 sayı- 6 asist Manuchar Markoishvili 11 sayı- 5 ribaund- 1 asist Carlos Arroyo 9 sayı- 8 ribaund- 5 asist ve Ersin Dağlı da 8 sayı- 12 ribaund- 3 asistle maçı tamamladı.

Fenerbahçe Ülker’de ise Bo McCalebb 17 sayı- 7 ribaund- 3 asist ve David Andersen 11 sayı- 2 ribaund ve Bojan Bogdanovic de 8 sayı- 5 ribaund ile mücadeleyi noktaladı..

Diğer yandan Galatasaray Medical Park’ta Engin Atsür mücadelenin ilk periyotunda aşil tendonundan sakatlandı.

Oyuna iki takımda hücumda tutuk başlarken 4.dakikayı Ersin Dağlı’nın basketiyle Galatasaray Medical Park 7-4 önde geçti. Reklam molasının ardından Bojan Bogdanovic’in sayılarına Ersin ile karşılık veren Sarı Kırmızılılar ilk periyotu da 15-12 önde tamamladı. Mücadelenin ikinci periyotuna hızlı başlayan Galatasaray Medical Park Furkan Ender Markoishvili ve Macvan’ın sayılarıyla 9-2’lik bir seri yakaladı ve farkı da 10 sayıya çıkarttı (24-14). David Andersen’in üç sayı çizgisinin gerisinden bulduğu sayılarla rakibinin serisine son veren Fenerbahçe Ülker İlkan Karaman’ın da isabetiyle durumu 31-25’e getirdi. Devreyi de Galatsasaray Medical Park 34-30 önde kapattı.

Üçüncü periyotta Boniface N’dong ile pota altını iyi kullanan Sarı Kırmızılılar Ender Arslan’ın da devreye girmesiyle 16-0’lık bir seri yakalayarak skoru 50-34’e getirdi. Son iki dakikada potasında sayı görmeyen Fenerbahçe Ülker Bo McCalebb’in de önderliğinde hücumdaki suskunluğunu bozdu. Galatasaray Medical Park son 10 dakikalık bölüme 50-43 üstün girdi. Büyük bir çekişmeye sahne olan mücadelenin final periyotunda 36.dakikada Boniface N’dong’un basketiyle 12 sayılık farkı yakalayan Galatasaray Medical Park maçtan da 66-53 galibiyetle ayrıldı.

Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]