Lazio-F.Bahçe maçına dayaklık hakem!

UEFA Avrupa Ligi'ndeki temsilcimiz Fenerbahçe'nin Lazio ile yapacağı karşılaşmayı Çek hakem Kralovec yönetecek.Haberin tarihi: 09 Nisan 2013 12:24
HABER: Alican ÖZCAN

Fenerbahçe ile İtalya’nın Lazio takımları arasında 11 Nisan Perşembe günü Roma’da oynanacak UEFA Avrupa Ligi Çeyrek Final rövanş maçını Çek Cumhuriyeti Futbol Federasyonu’ndan hakem Pavel Kralovec yönetecek.

Fenerbahçe - Lazio karşılaşmasının hakemi Pavel Kralovec'in kariyerinde unutmak isteyeceği bir anısı bulunuyor.

35 yaşındaki Çek hakem 5 yıl önce yönettiği Slavia Prag-Mlada Boleslav karşılaşmasındaki kötü performansı nedeniyle uzun süre gündemde kalmıştı.

Çek federasyonu tarafından o dönem 6 maç boyunca kızağa çekilen ve hiçbir maça atanmayan Kralovec son zamanlarda tekrar Avrupa'da maç yönetmeye başladı.

Slavia Prag-Mlada Boleslav maçındaki kötü yönetimi nedeniyle taraftarların da saldırısına uğrayan Kralovec daha sonra hata yaptığını kabul edip özür dilemek zorunda kalmıştı.

Kralovec'in yardımcılıklarını ise Slovakya Futbol Federasyonu'ndan Roman Slysko ve Çek Cumhuriyeti Federasyonu'ndan Martin Wilczek yapacak.

Çek hakem Antonin Kordula'nın dördüncü hakem olarak görev yapacağı maçın ilave yardımcı hakemleri ise yine Çek federasyonundan Radek Prihoda ve Michal Patak.

Öte yandan Kralovec A Milli Takım'ın 29 Mart 2011'de Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Stadı'nda Avusturya ile oynadığı ve 2-0 kazandığı 2012 Avrupa Futbol Şampiyonası Grup Elemeleri maçında düdük çalmıştı.

Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]: fotospor