Fenerbahçe Teknik Direktörü Aykut Kocaman UEFA Avrupa Ligi'nde oynadıkları Lazio maçının ardından açıklamalar yaptı.

Haberin Tarihi:
05 Nisan 2013 00:38

Fenerbahçe Teknik Direktörü Aykut Kocaman Lazio maçından sonra açıklamalarda bulundu.

Yayıncı kuruluşa karşılaşmayı değerlendiren Kocaman "Maçta sabırlı olduğumuzu söyleyemeyeceğim. İlk yarıda zorlama paslar yaptık. Bir an evvel kaleye gitme arzusu Lazio'yu maçın içine çekti. Bunu zaten iyi yapıyorlar. Bu anlamda zorladılar bizi" dedi.

Tribünden gelen uğultunun takımı olumsuz etkilediğini söyleyen Kocaman "Ritim yakalamakta ve topu ayakta dolaştırmakta sıkıntı yaşadık. Kolay olmadı. Oyuncular herhangi bir şekilde pas yaptıkları zaman onları ileriye iten bir ses geliyor" şeklinde konuştu.

Rakibin 10 kişi kalmasını avantaj olarak değerlendiren Kocaman "Rakibin 10 kişi kalması bizi çok rahatlattı 10-15 dakika bocaladıktan sonra oyunu kanatlara yaydık ve kilidi açmanın anahtarını verdi" ifadelerini kullandı.

Kocaman sözlerini şöyle noktaladı; "Penaltının gelmesi de baskının sonucunda çok önemliydi. Maç 11'e 11 devam etseydi insan bir taraftan da merak etmiyor değil.

İkinci yarıdaki maç için avantja yakaladğıımız söylenebilir ama bir İtalyan takımıyla rövanş oynayacağız. Önce ligde Ordu'yu alt edip sonra yolumuza devam edeceğiz.

Sadece duygu ve düşünce yetmiyor yüksek anlamda fizik gücü gerekiyor. Önce ikinci maçı ciddiyetle oynayıp yarı finale gitmemiz gerekiyor. Şimdilik kapıyı araladık diyelim."

Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ] fotospor