Fenerbahçe Kulübü tüm kurumsal ve mali süreçlerini ''kurumsal kaynak planlama yazılımı'' olan SAP sistemi ile yönetmeye başlayacağını açıkladı.

Haberin Tarihi:
29 Mart 2013 12:56


Kulüpten yapılan açıklamada tüm kurumsal çalışmaların profesyonel bir şeffaflıkla yürütme yönündeki faaliyetlerin hızla devam ettiği belirtilerek ''Türkiye ve dünyadaki dev şirketlerin tercih ettiği SAP ile Fenerbahçe tüm kurumsal finansal bütçeleme insan kaynakları ve raporlama süreçlerini tek bir sistem üzerinden yürütecek ve anlık takip esnekliği kazanacak. Fenerbahçe Kulübü böylece UEFA'nın 'Financial Fair Play' kapsamında oluşturduğu finansal kriterlere de uyum sağlayacak'' denildi.

Açıklamada ayrıca projeyi SAP Türkiye'nin en büyük iş ortaklarından olan Itelligence Türkiye işbirliği ile hayata geçirileceği anlatılarak ''Böylesi bir teknoloji yatırımı bir spor kulübü tarafından Türkiye'de ilk kez yapılıyor. SAP çözümü sayesinde Fenerbahçe yönetimi ve paydaşları Fenerbahçe Spor Kulübü Derneği ve bağlı 9 şirketin tüm mali süreçlerini anlık olarak takip edebilecek'' ifadelerine yer verildi.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Fenerbahçe Kulübü Üst Yöneticisi (CEO) Hasan Hakkı Yılmaz ise şunları kaydetti:

''Fenerbahçe'nin kurumsallaşmasında dev bir adım olan SAP projesi ile mali işler finans bütçe insan kaynakları satın alma veri ambarı raporlama gibi süreçler anlık takip edilerek departmanlar arası veri bütünlüğünün sağlanması amaçlanıyor.

Böylece tüm bu kurumsal verinin Fenerbahçe yönetimine katkı sağlayacak şekilde analiz edilmesi ile finansal şeffaflık sağlanacak ve geleceğe ışık tutan karar destek mekanizmaları oluşturulacak.''

Bu arada SAP'ın NBA NFL Bundesliga gibi dünyanın önemli spor ligleriyle teknolojik anlamda işbirlikleri mevcut olduğu Bayern Münih Manchester United Hertha Berlin 1899 Hoffenheim Nürnberg kulüplerinin de SAP'ın kurumsal çözümlerini kullanan kulüpler arasında yer aldığı belirtildi.

Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]fotosporZiyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]