Karlar Kraliçesi yakında vizyonda - Tıkla İzle

Animasyon filmi 'Karlar Kraliçesi' 5 Nisan 2013'de vizyona giriyor.


Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]


Maxim Sveshnikov ile Vlad Barbe'nin yönettiği animasyon film Karlar Kraliçesi (Snow Queen) 5 Nisan 2013'de UIP Filmcilik dağıtımıyla TMC Film tarafından vizyona çıkarılıyor.

Karlar Kraliçesi yeni bir dünya yaratmaya niyetlenir. Bu dünyada duyguların yerini tekdüzelik alacaktır. Bu amaçla yeryüzünü buzlarla kaplar ve sanat adına ne varsa tamamını yok etmeye girişir.
Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]
Sihirli bir aynanın dediğine bakılırsa Karlar Kraliçesi'nin bu emeline ulaşmasının önünde son bir engel kalmıştır: Yaptığı aynalarda insanın sadece sureti değil ruhu da yansıyan cam ustası Vegard.

FİLMİN KONUSU

Kraliçe Kuzey Kutbu'nun tüm dondurucu soğuğunu insanoğlu üzerine üfleyerek bütün sanatçıları ve onların arkasından gelenleri karanlığa gömmek ister. Kraliçenin sihirli aynasına göre kendisine en son büyük tehdit ise Vegard ismindeki bir cam ustasından gelecektir. Çünkü Vegard'ın büyük bir ustalıkla işlediği aynalar insanların sadece görüntüsünü değil ruhlarına dış dünyaya yansıtır. Masal bu ya günlerden bir gün soğuk kutup rüzgarları Vegard ustayı ve eşi Una'yı alır götürür; ama çocukları Kai ve Gerda son anda kurtulur. Ama Kai Kraliçe'nin tutsağı olmaktan kurtulamaz çünkü kötü kalpli kraliçe onun babasının yeteneğini taşıdığına inanmaktadır. Bu tehlikeli süreçte Kai'yi bulmak için yollara düşen kız kardeşi Gerda'yı Kar Kraliçesi'nin kötü büyüsü ile lanetlenmiş ülkenin zorlu ve macera dolu yolları beklemektedir.

Danimarkalı yazar Hans Christian Andersen'ın klasikleşmiş masalları arasına giren The Snow Queen'den uyarlanan çocuk filmi 3 boyutlu olarak çocuk seyircileri büyülemeyi hedefliyor. Rus yapımı olan filmin yönetmenliği ise Vlad Barbe ve Maksim Sveshnikov ikilisine ait.


Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]