Yaslıada mart sonu sahnelerde - fragman izle

Acı tarihle bir kez daha yüzleşeceğiz..

Albay Türkeş'in Bayrak Radyo'dan yaptığı darbe anonsu duyulur; "Ordu yönetime el koymuştur." Bu anons tüm radyolardan arka arkaya yankılanır. İşte her şey bu anonsla başlar...

YASSIADA'DA KATLEDİLEN MİLLETİN KENDİSİ

"Yaslıada" oyunu tarihimizle bir kez daha yüzleşme millet olarak yeniden bir akıl ve vicdan muhasebesi yapma ve kendimizi bir yürek testinden geçirme umuduyla yazılmıştır. Yassıada'da ağır işkencelerden geçirilen her türlü hakarete maruz bırakılan ve hunharca katledilen görünürde Adnan Menderes ve arkadaşları olsa da gerçekte milletin kendisi
olmuştur.
DEVLETE OLAN GÜVEN VE SADAKATE VURULMUŞ AĞIR BİR DARBE

Adnan Menderes ve arkadaşlarına yapılanlar milletin devletine olan güven ve sadakatine vurulmuş ağır bir darbedir. Bu anlamda bugün darbelerin yargılanıyor olmasını önemsiyor ve destekliyor olmakla birlikte bu süreci kaybolan güven ve sadakatin yeniden tesis edilmesi olarak değerlendiriyoruz.

(Oldukça etkileyici olan oyunun fragmanı da oyunun ne kadar etkileyici olacağına dair ipuçları veriyor..)

Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]
Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]


Bu oyun milletin çok sevdiği ve on yıl iktidarda tuttuğu bir Başbakanı ve iki arkadaşını idam edenlerin bu gücü nereden aldığı buna cüret etmelerine sebep olan asıl şeyin ne olduğu neye ve kime güvenerek ve kim adına bu suçu işlediklerini Menderes Zorlu ve Polatkan'ın sevinçlerini hüzünlerini tükenişlerini kısacası bu acı sonu bütün yönleriyle görmek göstermek ve bir kez daha düşündürmek için sahnelenecek..

MART SONUNDA SAHNELERDE..

Sanat 3 Tiyatro tarafından hazırlanan oyunun
Yazarı: Fatih Gülbaba
Yönetmeni ise Sami Gülbaba.
Dekor Tasarım: Burhan Yılmaz'a
Işık Tasarım ise Enver Başar'a ait.
Sanat 3 Tiyatro atölyesinde provalarına devam eden Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ] mart ayının son haftası gerçekleştireceği galayla sahnelerdeki yerini alacak.
Sanat 3 Tiyatro. sanat3.com

Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]