Harry Potter'ın yazarı bu kez büyükleri büyüleyecek

Harry Potter serisinin yazarı J.K. Rowling'in kaleme aldığı "Boş Koltuk" romanı yarın raflarda olacak..Dünya çapında 450 milyondan fazla satarak bestseller olan 200'den fazla bölgede dağıtılan ve 73 dile çevrilen ve beyaz perdeye uyarlanarak daha çok hayran kitlesi edinen Harry Potter serisinin yazarı J.K. Rowling'in kaleme aldığı "Boş Koltuk" romanı yarın Doğan Kitap tarafından çıkacak.

Bir dönem hem kitabıyla hem de filmleriyle tüm dünyada fırtınalar estiren 'Harry Potter' serisinin üzerine gelen yeni kitabın da aynı ilgiyi görüp göremeyeceği merak konusu oldu. Bu kez büyükleri hedef alan kitabın da Harry Potter kadar ilgi görürse beyaz perdeye uyarlanması bekleniyor.

BOŞ KOLTUK HAKKINDA

Pagford... Küçük bir kasaba... Mutlu görünen insanlar... Ama bir pazar günü kasabanın kaderi değişmeye başlar. Bir adam ölür. Bir koltuk boş kalır. Büyükler bu koltuğa sahip çıkmak için kavgaya tutuşurken kasabanın çocukları bu mücadelede taraf olmak zorundadır artık.

Küçük tatlı Pagford kasabasında öfke vardır şimdi. Savaş vardır. Ve yetişkinler dünyasının tüm kirli çamaşırlarını ortaya serecek bir "hayalet" işbaşındadır... Boş Koltuk eşi benzeri olmayan bir hikâye anlatıcısının J.K. Rowling'in büyükler için yazdığı ilk roman.

Kitaptan "Hayatta ne önemlidir Arf?" diye sordu Şişko hayallerle geçen uzun bir sessizlikten sonra. Başı hoş bir şekilde dönen Andrew "Seks" diye yanıtladı. "Hı hı" dedi Şişko neşeyle. "Düzüşmek. Önemli olan budur. Türün davamını...
devamını sağlamak. Çocuk yapmak. Üremek." "Hı hı" dedi Andrew gülerek. "Ve ölüm" dedi Şişko. O tabutun gerçekliği karşısında bütün o seyreden akbabalar ile cesedin arasında sadece birkaç kumaş parçasının bulunması karşısında afallamıştı. Ceset gömülmeden gittiğine memnundu.

"Değil mi? Ölüm." "Hı hı" dedi Andrew savaş ve araba kazaları üstüne hızlı yaşayıp genç ölmek üstüne düşünerek. "Hı hı" dedi Şişko. "Düzüşmek ve ölmek. Olay bundan ibaret değil mi? Düzüşmek ve ölmek. Hayat bu." "Düzüşmeye ve ölmemeye çalışmak." "Veya ölmeye çalışmak" dedi Şişko.


Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]