Haberin Tarihi: 11.03.2013 - 10:21
Rachel Weisz: Mila Kunis saf James Franco düzenbaz
Oscar ödüllü Rachel Weisz 'Muhteşem ve Kudretli Oz'un kötü kızı olarak karşımızda.

Son Bond Daniel Craig'in eşi olan oyuncu rol arkadaşlarını anlattı: "Mila Kunis saf James Franco düzenbaz"

Film bildiğimiz 'Oz Büyücüsü' hikayesini mi perdeye yansıtıyor?
- Hayır büyücünün ortaya çıkış hikâyesini izleyeceksiniz. Bu yüzden film önce Kansas'ta başlıyor. Büyücünün Emerald City'e yolculuğunu nasıl büyücü olduğunu ve diğer cadılarla nasıl tanıştığını konu alıyor. Ben de üç cadıdan Evanora'yı canlandırıyorum. Büyücünün gelip Oz Ülkesi'ni kurtarmasını bekliyoruz. Oz geldiğindeyse onun bir sahtekâr olduğunu düşünüyorum. Tahtımı korumak için oyunlara başlıyorum.

Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]

Cadı Evanora rolünde sizi çeken neydi?
- Evanora kötülük yaparken çok eğleniyor. Tabii Sam Raimi'yle çalışma şansına sahip olmak da heyecan vericiydi. Onun filmlerine hayrandım artık onun da hayranıyım.

Filmde akrobatik hareket için özel eğitim aldınız mı?
- Aslında uçtum. Elbisemin altına emniyet kemerleri takıldı. Sonra beni yukarı çektiler. Yukarıdayken bazen "Şu an düşsem bile emniyetteyim" diye düşünüyordum. Ama yine de korkutucuydu. Bir de özel güçlerim var.

Neler onlar?
- Aslında her bir cadının birbirinden farklı büyülü mücevherleri var. Evanora'nın büyülü gücü tılsımından geliyor. Parmak uçlarından şimşek gönderebiliyor.

MICHELLE WILLAMS AŞIRI EĞLENCELİ
* Oz karakterini James Franco canlandırıyor. Onunla birkaç sahnemiz var. Bu kısa süreye rağmen James için çekici büyüleyici komik ve etkileyici diyebilirim. Karakterinde muzip bir taraf var aslında bir düzenbaz.

* Glinda'yı Michelle Williams oynuyor. Filmde onun düşmanı olmak çok eğlenceli. Çok iyi anlaşıyoruz o yüzden kamera kayıttayken ona istediğim kadar kötülük yapabiliyordum.

* Mila Kunis çok saf. Ona ne söyleseniz inanıyor.

* Yönetmen Sam Raimi çok yetenekli. Tatlı biri ve inanılmaz bir enerjisi var. Sette her zaman espriler yapıp herkesi güldürüyor.

OZ DÜNYASI TÜRKİYE'YE GELECEK
'Muhteşem ve Kudretli Oz' için Marmara Forum'da 17 Mart'a kadar özel bir etkinlik alanı tasarlanıyor. Oz dünyasından esinlenen alan içinde 3 boyutlu uçan balon özel kostüm koleksiyonu Oz makyajı tırnak body painting gibi aktiviteler var.

Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]