Milli maçlar nedeniyle lige verilen arayı iyi değerlendirmek isteyen Trabzonspor İrlanda'nın Drogheda United ekibiyle karşı karşıya gelecek.
Haberin Tarihi:
20 Mart 2013 12:35
Trabzonspor milli maçlar nedeniyle lige verilen arada İrlanda'nın Drogheda United takımı ile oynayacağı dostluk maçı için İrlanda'ya gitti.

Trabzon'dan THY'ye ait özel uçak ile İrlanda'ya hareket eden bordo-mavili kafilede 20'si futbolcu olmak üzere toplam 80 kişi yer aldı. Sakatlıkları bulunan Mustafa Halil ile milli takım kamplarına katılan Onur Tolga Soner Zeki Yavru Alim Sapara Zokora Bamba Adrian ve Cech kafilede yer almadı. Çok sayıda eksik oyuncu nedeniyle A2 takımından kadroya 6 oyuncu dahil edildi.

Kafileyle Futbol Şube Sorumlusu Yılmaz Büyükaydın Genel Sayman Temel Kazancıoğlu Yönetim Kurulu Üyesi Emin Kahraman da İrlanda'ya gitti. Kulüp Başkanı Sadri Şener'in kafileye İrlanda'da katılacağı bildirildi.

-Tallaght Stadı'nda oynanacak-
Karşılaşma Dublin'de Tallaght Stadı'nda TSİ 21.30'da başlayacak.
Maçın ardından da kafilenin özel uçak ile Trabzon'a döneceği belirtildi. Maçın ardından kafile özel uçak ile Trabzon'a dönecek.

Bilet fiyatları yetişkinler için 15 avro öğrenciler için 10 avro çocuklar için 7 avro aileler (2 yetişkin-2 çocuk) için ise 25 avro olarak açıklandı.

Tabzonspor daha önce 1990-1991 sezonunda Avrupa Kupa Galipleri Kupası ön eleme turunda İrlanda'nın Bray Wanderers takımı ile karşılaşmıştı. Bordo-mavililer deplasmanda 1-1 berabere kaldığı rakibini sahasında 2-0'lık sonuçla elemişti.

Bordo-mavililer Drogheda United karşılaşmasıyla 23 yıl sonra İrlanda'da maç oynamış olacak.

Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]fotosporZiyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]