Bursaspor Teknik Direktörü Hikmet Karaman 3-2 kazandıkları Trabzonspor maçının ardından açıklamalarda bulundu.Haberin Tarihi: 15 Mart 2013 23:12

Bursaspor Teknik Direktörü Hikmet Karaman 3-2 kazandıkları Trabzonspor maçına ilişkin ''Galibiyeti hak ettiğimizi düşünüyorum'' dedi.

Karaman maçın ardından düzenlenen basın toplantısında oyunun başında güzel bir golle öne geçtiklerini bundan sonraki dakikalarda karşılaşmayı lehlerine çevirmek isterken rakibin önce skoru eşitlediğini ardından da 2-1 öne geçtiğini söyledi.

''Mağlup duruma düştüğümüz yediğimiz iki golü ben ve takımın tartışıp iyi analiz etmeliyiz'' diyen Karaman bu bölümde defansif anlamda iyi bir görüntü çizmediklerini belirtti.

Karaman taraftarlarının da desteğiyle yeniden oyunda üstünlüğü ele almayı bildiklerini belirterek ''2-1'lik mağlubiyetten önce 2-2'yi yapmak daha sonra 3-2 öne geçmek futbolcularım adına tebrik edilecek alkışlanacak bir durum. Galibiyeti hak ettiğimizi düşünüyorum'' diye konuştu.

Bir gazetecinin ''Carson formsuz ve dağınık durumda. Kalede Harun'a yer vermeyi düşünüyor musunuz-'' sorusuna ''Çok şey düşünüyorum ama içimde kalsın'' yanıtını veren Karaman hakemin yönetimiyle ilgili soru üzerine ise şunları kaydetti:

''Benim hakemlere ilişkin yakınmalarım hatalara ilişkin değil. Çünkü hakem hata yapabilir yanlış düdük çalabilir penaltı da verebilir ama baskıdan korkup farklı düdük çalınıyorsa onu eleştirdim. Maç öncesi devre arasında hakeme baskı varsa onları dile getirdim.''

Bursasporlu futbolcu Fernando Belluschi ise çok önemli bir galibiyet aldıklarına değinerek ''Koyduğumuz hedefe doğru emin adımlarla ilerliyoruz. Bu akşam 90 dakika iyi mücadele ettik ve 3 puan aldık'' dedi.

Maurice Edu da Fenerbahçe karşısında alınan 4-1'lik yenilginin ardından bu galibiyetin ''iyi geldiğini'' milli maçlar nedeniyle verilen arayı değerlendirip lige kaldıkları yerden devam edeceklerini vurguladı.

Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]: Anadolu Ajansı