'Tam Gün'de geri adım yok

Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu ''Tam Gün''e ilişkin detayları Başbakan Erdoğan'ın açıklayacağını ve bu konuda geri adım atmalarının mümkün olmadığını söyledi.

Haberin Tarihi: 23:02 TSİ 14 Mart. 2013 Perşembe
İSTANBUL - Mehmet Müezzinoğlu Sağlık Bakanlığı Üniversite Hastaneleri Birliği ile Özel Hastaneler ve Sağlık Kuruluşları Derneği (OHSAD) işbirliğiyle Haliç Kongre Merkezi'nde düzenlenen ''Tıp Bayramı Kutlama Töreni''nde konuştu.

Müezzinoğlu Tam Gün Yasası ile ilgili bazı detayları Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın ilk grup toplantısında açıklayacağını söyledi.

''Üniversitelerimiz güçlü olmalı. Hocalarımız onların içerisinde ayrı bir güç değil üniversitesiyle birlikte güç olmalı" diyen Bakan Müezzinoğlu sözlerini şöyle sürdürdü:

''Hangi katkıyı başarıyı istiyorsa onu kurumuyla birlikte istemeli biz de onlara kurumuyla birlikte çözüm üreteceğiz. Hocamızın bir taraftan 'üniversitede ben şunu şunu yapmaya devam edeyim ama öbür tarafta da şurada şurada beni serbest bırakın' gibi ilkesel bir duruşumuz yani 'Tam Gün'den geri adım atmamız söz konusu olmayacak. Kurumunda mesaisinin tamamını harcasın yapabileceği bütün çalışmaları yapsın gecesini gündüzünü pazarını bayramını kurumunda ve kurumuyla birlikte yapsın. Kurumunun izniyle de hangi kurumsal yapıda destek verecekse ilerde sorumluluklar üstlenecekse bunu da yine kurumuyla ve kurumunun izniyle bilgisi dahilinde yapsın. Biz istiyoruz ki hocalarımız bir taraftan dünya çapında marka olurken üniversiteleriyle birlikte olsunlar ve bizim üniversitede kariyer yapan kariyer sürecine giren bu hocalarımız geleceğe kurumuyla birlikte girsin. Biz hocalarımızı yalnız bir ayaklı düşünmüyoruz. Hocamız çok başarılı ayrı kabiliyetleri var. Evet çok başarılı ve ayrı kabiliyetleri var ama hiç unutmasın ki o hocalar kabiliyetlerini bir kurumda kazandı... Dolayısıyla bir ayağı kendisiyse diğer ayağı da kurumda sabit olmalı. Kurumuyla birlikte kazanmalı gelişmeli ve kurumuyla birlikte yarınlara bu millet adına mesleki anlamda ideallerini başarılarını gerçekleştirmeli.''


Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]